League of legends

Polecane

Pierwszy dzień European Masters 2020 Spring. Polacy nie zawiedli!

Faza grupowa rozpoczęła się meczem Movistar Riders - FC Schalke 04 Evolution. Faworytem spotkania był mistrz Niemiec. Jednak w tym bardzo ciekawym meczu to Movistar Riders pokazali, że potrafią grać zespołowo i konsekwentnie powiększali swoją przewagę, co doprowadziło do pierwszego   i jedynego tego dnia zaskoczenia. Polacy w pierwszym dniu pokazali się bardzo dobrze, wygrywając wszystkie spotkania. Wszystko zaczęło się od bardzo dobrego początku K1CK Neosurf. Podopieczni Delorda szybko znaleźli pierwsze zabójstwo. W początkowej fazie gry wyprowadzili sobie przewagę, którą zwiększali z każdą minutą. Pokazali, że nie będą chłopcami do bicia w swojej grupie. Na słowa uznania zasługuje cała piątka. Jednak najbardziej przez widzów zostanie zapamiętany Pukistyle, który już w szesnastej minucie zapisał na swoje konto quadrakilla. https://www.youtube.com/watch?v=oe5I2HI6Lq0   Kolejnym pojedynkiem był mecz pomiędzy Energypot Wizards, a niemieckim mousesports. Mecz zaczął się od prowadzenia w złocie drużyny z ligi bałkańskiej. Jednak gdy padła pierwsza krew (14 minuta) mousesports odzyskało kontrolę nad mapą, co doprowadziło do ich zwycięstwa. W następnym spotkaniu mogliśmy zobaczyć pierwszą z dwóch drużyn Wielkiej Brytanii – Fnatic Rising. Ich przeciwnikiem była eSuba, która przeszła fazę Play-in tego turnieju, pokazując że potrafią zagrać na topowe drużyny. Pomimo dobrej gry w początkowej fazie meczu to akademia Fnatic okazała się lepsza i skończyła mecz w 28 minucie. O 21.30 rozpoczął się mecz kolejnego Polaka. Był to Erdote, który reprezentuje barwy hiszpańskiego Vodafone Giants.Spain. Ich rywalem było francuskie LDLC OL. Przez znaczną część spotkania to przeciwnicy naszego rodaka prowadzili rozgrywkę. Jednak wszystko zmieniło się gdy zawodnicy hiszpańskiej organizacji zdobyli duszę smoka. Powrócili wtedy do gry i zakończyli spotkanie, pieczętując go pentakillem Attili. Ostatnim spotkaniem pierwszego dnia był ważny dla polskich kibiców mecz pomiędzy AGO ROGUE, a Defusekids. Mistrzowie Ultraligii już od pierwszych minut zaznaczali swoją przewagę na mapie. Nawet Baron Nashor nie był im potrzebny, aby zniszczyć inhibitor Holendrów. Skrupulatność i dokładność w kreowaniu kolejnych zagrań przez Polaków mogła się podobać każdemu kibicowi. Woolite i spółka zakończyli spotkanie w 30 minucie, pokazując, że są bardzo dobrze przygotowani do tego turnieju. Już dzisiaj będziemy mogli obserwować kolejne spotkania w ramach European Masters od godziny 18.00. Nie zabraknie również emocji związanych z Polakami. Czekają nas mecze K1CK (21.00) oraz YDN gamers (19.00), w którego szeregach zobaczymy Wojciecha ‘Tabasko’ Kruza. Czeka go mecz z dobrze prezentującym się w fazie Play-in GamerLegion. Matislawa i spółkę czeka dziś trudniejszy przeciwnik – Movistar Riders, który po zwycięstwie na Schalke, stało się faworytem w grupie Polaków. --> Początek fazy grupowej był emocjonujący. Mieliśmy w nim zaskoczenia, szybkie zwycięstwa, powolne, dokładne i skrupulatne planow...

Polecane

Podsumowanie pierwszego tygodnia EU Masters 2020 Spring. Jak radzą sobie Polacy?

Podsumowanie meczów Polaków:

Grupa A: YDN Gamers (Tabasko)

Drużyna mistrzów Włoch była wskazywana od początku na drużynę, która powinna zająć ostatnie miejsce w swojej grupie.

Dzień 2: YDN Gamers vs GamerLegion

Niemiecka drużyna od samego początku narzuciła tempo rozgrywki, którego gracze YDN nie wytrzymali. GL szybko wyrobiło sobie przewagę i powiększało ją z każdą minutą. Reprezentanci Niemiec przez dobrą kontrolę meczu pewnie wygrali to spotkanie.

Dzień 3: YDN Gamers vs GamersOrigin

Świetne rozpoczęcie meczu przez polskiego leśnika. Tabasko świetnie zagrał początkową fazę gry, przelewając pierwszą krew na środkowej aleji, oraz zgarniając solowe zabójstwo na przeciwnym junglerze. Mistrzowie Francji byli bardzo zagubieni, jednak jedna akcja na dolnej aleji, w której zdobyli 3 zabójstwa doprowadziła do wyrównania sytuacji w złocie, a później GO zaczęło tworzyć przewagę i w 38. minucie sięgnęli po zwycięstwo.

Dzień 4: YDN Gamers vs BT Excel

Pojedynek dwóch drużyn z bilansem 0-2, jednak to wicemistrzowie Wilekiej Brytanii byli tu faworytami. Drużyna Polaka ponownie świetnie rozpoczęła. Na szczęście nie utracili tej przewagi tak jak w meczu na GamersOrigin i po 40 minutowej grze wygrali spotkanie, kończąc tydzień z bilansem 1-2.

https://www.youtube.com/watch?v=xyqf51Z3euc&t=46s

Grupa B: Vodafone Giants (Erdote) i AGO ROGUE

Mistrzowie Hiszpanii byli wskazywani jako faworyci do zwycięstwa całego turnieju. Natomiast mistrzowie Polski nie są nawet w predykcjach drużyną, która miałaby wyjść z grupy.

Dzień 1: Vodafone Giants vs LDLC OL

Przez znaczną część spotkania to Francuzi mieli przewagę. Zawodnicy hiszpańskiej organizacji zdobyli duszę smoka. Odmieniło to całe spotkanie i ostatecznie to drużyna Polaka cieszyła się ze zwycięstwa.

AGO ROGUE vs Defusekids

Mistrzowie Ultraligii od samego początku zdobyli przewagę. Nie potrzebowali nawet Nashora aby zniszczyć inhibitor. Gdy już zdobyli tego potwora, przeciwnicy nie mieli już szans przeciwstawić się polskiej drużynie.

Dzień 3: Vodafone Giants vs Defusekids

Pomimo pierwszej krwi dla holenderskiego zespołu to drużyna Polaka miała przewagę na mapie i już w 22. minucie zdobyła duszę smoka, co końcowo doprowadziło do spokojnego i kontrolowanego zwycięstwa mistrzów Hiszpanii.

AGO ROGUE vs LDLC OL

Przez długi czas rozgrywka była bardzo wyrównana. Jedynym aspektem, w którym AGO odstawało była ilość smoków. LDLC bardzo dobrze grało wokół tych miejsc na mapie. Doprowadziło to do duszy smoka dla Francuzów. Gdy Polacy podchodzili pod  inhibitor na dolnej aleji, odbyła się bardzo ważna walka drużynowa, którą nasi mistrzowie przegrali. Konsekwencje tej walki były dla nas ogromne. Pomimo wyrównanej gry to Francuzi wygrali spotkanie

Dzień 4: Vodafone Giants vs AGO ROGUE

Było to bradzo zacięty pojedynek. Gra przedłużała się tak długo, że prawie każdy zawodnik miał pełen ekwipunek. Końcowo to AGO ROGUE ponieśli drugą porażkę, czym skomplikowali sobie swoje szanse na wyjście z grupy.

https://www.youtube.com/watch?v=9F-KdvFjHOM  

Grupa C: K1CK Neosurf

Wicemistrzowie Ultraligii przeszli fazę Play-in EU Masters w pięknym stylu, pomimo tego nie byli stawiani w roli faworytów do wyjścia z tej grupy.

Dzień 1: K1CK Neosurf vs Team Singularity

Szybkie, bezstresowe zwycięstwo Polaków. Świetna gra naszych zawodników. Z tego meczu na pewno zostanie zapamiętany quadrakill Pukistyle w 16. minucie.

Dzień 2: K1CK Neosurf vs Movistar Riders

Tym meczem K1CK zaskoczyło całą esportową Europę. Nikt nie spodziewał się zwycięstwa Polaków w takim pięknym stylu. Podopieczni Delorda zagrali wspaniałą, konsekwentną grę, przez co wygrali to spotkanie.

https://www.youtube.com/watch?v=F1nblClRjoo  

Dzień 4: K1CK Neosurf vs Schalke 04 Evolution

Znowu bardzo dobry początek meczu w wykonaniu Polaków. Tym razem jednak przeciwnicy dotrzymywali tempa naszym zawodnikom, a przez lepszą kompozycje w dalszej części gry to mistrzowie Niemiec mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Drugi tydzień zapowiada się bardzo emocjonująco dla polskich kibiców. Już w środę będziemy mogli obserwować zmagania w grupie B (AGO i Giants). W czwartek zobaczymy YDN, a w piątek o awans powalczy K1CK.

-->   Za nami mecze pierwszej kolejki fazy grupowej. Od środy będziemy mogli obserwować mecze rewanżowe. Najlepiej z naszych ro...
Polecane

Podsumowanie fazy grupowej European Masters 2020 spring. Polacy w ćwierćfinale

Przez cały tydzień mogliśmy oglądać zmagania najlepszych drużyn lig regionalnych. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnic...

Polecane

Emocje opadną, zostanie tylko duma. Marcin "Jankos" Jankowski wicemistrzem świata!

Wiem, wiem, wiem… Miało być inaczej, mieliśmy witać z kwiatami Mistrza Świata na lotnisku. Wyszło jednak inaczej, znacznie in...

Polecane

Wojciech "Tabasko" Kruza nowym piratem!

  Piraci, czyli oczywiście PIRATES ESPORTS ogłosiło swój nowy skład, który powalczy o wygraną w nadchodzącej Polskiej L...

Polecane

G2 Esports lepsze od SK Telecom T1. Europa po raz kolejny w finale Worlds!

 

Na drodze G2 Esports do tytułu najlepszej drużyny na świecie, po raz kolejny stanęło SKT T1. Jeszcze kilka miesięcy ...

Polecane

Patch 9.18 do TeamFight Tactics już na serwerach! Nowy system łupów!

Wraz z innowacyjnym systemem rund PvE twórcy wprowadzili dodatkowo nowy przedmiot - Neeko's Help. Ponadto autorzy pop...

Polecane

Patch 9.17 w TeamFight Tactics już na serwerach! - Pantheon wprowadza zamieszanie

Osłabienie Nobli, Yordle częściej wykonują uniki, a Zmiennokształtni przemieniają się teraz w zastraszającym t...

Polecane

Aktualizacja poprawkowa do TeamFight Tactics ogłoszona! - Patch 9.16B

Noble dalej dominują, Brawlerzy z mniejszym bonusem do HP, a Draven i Jinx nareszcie osłabieni!

Przedstawiamy ...
Polecane

Illuminar Gaming dokonuje abordażu w drugim półfinale Ultraligi

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu pomiędzy Rogue Esports Club i devils.one, przyszedł czas na drugi półfinał Ultr...

Losowe artykuły