Znamy już kolejne zespoły, które powalczą w fazie pucharowej londyńskiego Majora. Wiemy również, kto z turniejem pożegnał się na dobre. Oto podsumowanie przedostatniego dnia fazy grupowej turnieju.

W pierwszym meczu stawką był slot w ćwierćfinale, a walczyły o niego BIG oraz HellRaisers. Pierwsza połowa traina była dość wyrównana, kończąc się lekką przewagą HR, natomiast w drugiej części pociągów BIG zdominowało swojego rywala, dopisując mapę na swoje konto. Niemiecka formacja melduje się w ćwierćfinale. Natomiast ISSA i spółka już dziś powalczą z fnatic w pojedynku Bo3, gdzie stawką będzie awans do fazy pucharowej,

HellRaisers

Faceit Major London 2018

de_train

9 16

W drugim pojedynku zmierzyło się NiP z Vega Squadronem. Przegrany odpadał z turnieju, więc obie ekipy musiały dać z siebie wszystko. Tutaj ponownie areną rywalizacji były pociągi i ponownie pierwsza połowa była dość wyrównana. Druga część mapy należała już do Szwedów, którzy rozprawili się z VS, utrzymując się tym samym w turnieju. Szwedzi powalczą już dziś w pojedynku B03 z MIBR.

de_train

NIP

11 16

Pierwsze jednostronne spotkanie tego dnia. FaZe Clan totalnie zdominowało TyLoo, wygrywając pierwszą połowę do 4, a drugą do 0. Europejski skład dalej utrzymuje się w turnieju, jednak aby awansować do playoffów musi rozprawić się z G2. Azjatycka formacja odpada z Majora, jednak może uznać ten turniej za udany, ponieważ zaszła bardzo daleko, nabierając przy tym wiele cennego doświadczenia.

de_mirage

FaZe Clan
4 16

Po tym meczu NaVi awansowało do fazy pucharowej. Natomiast fnatic, będzie miało jeszcze jedną szansę na awans w dzisiejszym meczu z HR. Oglądaliśmy niezbyt wyrównanego mirage’a, ponieważ od początku do końca to s1pmle i spółka prowadzili, wygrywając pierwszą połowę do siedmiu a drugą do 9.

de_mirage

9 16

Starcie pomiędzy C9 a G2 było najbardziej wyrównanym meczem czwartego dnia. Formacje mierzyły się ze sobą na inferno, które jest najczęściej graną mapą na tym Majorze. Obie połowy podstawowego czasu gry kończyły się najbliższym możliwym wynikiem. Dopiero doliczony czas pozwolił na wyłonienie zwycięzcy- G2. Francuzi zmierzą się już dziś z FaZe Clanem, w spotkaniu gdzie stawką będzie awans do ćwierćfinałów.

de_inferno

19 22

Pierwsze spotkanie w historii Majorów zakończone tak wysokim wynikiem. Astralis wygrało bowiem z MIBR 16:0! Chyba mało kto spodziewał się takiego wyniku i to w spotkaniu tak dobrych drużyn. Duńczycy meldują się w ćwierćfinale, natomiast fallen i spółka powalczą o utrzymanie z NIP.