Światowa branża rozrywki rozwija się w zawrotnym tempie. Coraz to nowe metody spędzania wolnego czasu tworzą wiele okazji do przemienienia ich na biznes. Jednym z nich są gry komputerowe. Podczas, gdy większość z nich kończy swoją przydatność po kilku lub też kilkunastu godzinach zabawy, niektóre tytuły przyciągają graczy na tysiące godzin. Tymi tytułami są między innymi gry esportowe. Ta branża to niezwykle perspektywiczna gałąź rozrywki, która niesie za sobą wiele miejsc pracy, ale nie tylko. Gdy brak meczów piłki nożnej, siatkówki czy turniejów golfowych, cierpią zarówno kibice, sponsorzy, stacje telewizyjne, ale także przedsiębiorstwa, zajmujące się zakładami bukmacherskimi. Niekiedy „martwy sezon” niektórych sportów nakłada się, a wtedy to bukmacherzy muszą sięgnąć po alternatywy. Niektórzy wybierają niszowe rozgrywki, takie jak białoruski hokej czy ligi, rozgrywane w Afryce, inni natomiast przenieśli się w świat wirtualnej rzeczywistości.

Zakłady Counter-Strike w Nevadzie

W Stanach Zjednoczonych branża bukmacherska przechodzi aktualnie spore zawirowania. Stan Nevada postanowił zatem postawić na innowacje i wprowadzić do oferty nowe zakłady. Rada Kontroli Gier w Nevadzie (NGCB) postanowiła zezwolić na dodanie do listy zakładów sportowych gry komputerowej Counter-Strike: Global Offensive. Aktualnie w ofercie znaleźć można zakłady z turnieju ESL Pro League Season 11: Północna Ameryka. Instytucja wywodząca się z Nevady pozwoli operatorom na trzy typy zakładów wzajemnych – zwycięzca spotkania, mecze bezpośrednie oraz mistrz rozgrywek. Wszystko pod ścisłym nadzorem NGCB.

ESL Pro League Season 11

Turniej ESL Pro League rozpoczął się 26 marca, a zakończył 12 kwietnia. Główne rozgrywki prowadzone były w jednej grupie, składającej się z sześciu uczestników. Drużyny reprezentowane były przez graczy z Brazylii, USA, Australii, Meksyku, Kanady oraz Bułgarii. By przystąpić do zawodów, z regionu Ameryki (oraz Australii, która dołączyła do zestawienia ze względu na lepsze skomunikowanie z USA niż z Europą) w drużynie musi znaleźć się minimum trzech graczy.

Turniej rozpoczął się od całkiem łatwej przeprawy zawodników z Australii oraz Ameryki. Następnie jednak do gry dołączyli faworyci, którzy nie dali większych szans swoim oponentom. Pomimo wyrównanych spotkań, to stała i jednakowa forma, prezentowana podczas gry zapewniła wysokie lokaty zawodnikom Team Liquid oraz Evil Geniuses. Za pierwsze miejsce, zawodnicy grający pod banderą TL zgarnęli 90 tysięcy dolarów amerykańskich. Drugi stopień podium premiowany był nagrodą o połowę niższą, natomiast najniższe miejsce „na pudle” zgarnęli Brazylijczycy z FURIA Esports, inkasując 33 tysiące dolarów.

Samo ESL Pro League jest również częścią dwóch cykli, o nazwie Pro Tour oraz BLAST Premier. Każdy z wyznaczonych turniejów posiada w puli punkty, które rozdysponowywane są pomiędzy uczestniczące ekipy. Drużyny z najwyższą liczbą punktów kwalifikują się do ostatecznego turnieju, w którym stawka jest naprawdę ogromna.

Gry hazardowe w sieci

Ciągły rozwój nowych technologii przyczynia się do spędzania dużej ilości czasu w wirtualnej rzeczywistości. Użytkownicy niezależnie od wieku lubią spędzać tutaj czas, przede wszystkim ze względu na wygodę. Zarówno portale społecznościowe, jak i te, oferujące rozrywkę w kasynie online, na przykład Casino Euro PL, przeżywają istne oblężenie. W ostatnich latach każdy coraz chętniej zagląda do sieci Internet w poszukiwaniu odskoczni od codziennej, trudnej rzeczywistości. Przyczynia się to do znacznego wzrostu ruchu w sieci, dając przy tym okazje niektórym przedsiębiorstwom do podwyższenia swoich zysków. Kasyna online są jednym z miejsc, gdzie dorośli internauci mogą spędzić długie godziny na rozgrywce w różnorakie automaty. Portale oferujące zakłady na turnieje gier komputerowych również mogą liczyć na zyski, bowiem coraz więcej fanów decyduje się na tego typu zabawę, jako dodatek do oglądanych z pasją spotkań.