Dzisiejszej nocy PUBG Corpwprowadziło do gry dużą aktualizacje. Twórcy mogą pochwalić się wysłuchaniem graczy i dodaniem większego wybory przedmiotów za PB. W związku z czym oprócz dodawania w przyszłości kolejnych przedmiotów za PB, wprowadzą też nowe możliwości zdobywania waluty w misjach zaopatrzenia przetrwania. Na polach bitwy na graczy czekają: ręczna armata kalibru .45 Deagle, wodno-lądowy pojazd opancerzony BRDM-2 oraz wybuchowy sposób wykorzystania starych ulubieńców, czyli wybuchające ulepszone kanistry!

Nowym pojazdem wprowadzonym na do gry jest BRDM-2! Występuje tylko  w zrzutach wzywanych pistoletem sygnałowym na wszystkich mapach. Zastępuje opancerzonego UAZ-a.

Przystosowania:

Łącznie BRDM-2 ma 2500 PŻ – dwa razy więcej niż UAZ – a jego czterech wielkich i trwałych kół nie da się uszkodzić.

Jest to potężny pojazd opancerzony, który zatrzymuje kule, a także granaty i obrażenia od czerwonej strefy.

BRDM-2 to pojazd wodno-lądowy, mogący poruszać się pod wodą, ale gracze nie mogą prowadzić ostrzału z jego wnętrza.

Prędkość maksymalna w wodzie wynosi 22 km/h, a na drodze 102 km/h.

Do gry został również dodany nowy pistolet Deagle. Będzie się pojawiać na wszystkich mapach w PUBG. Zadaje do 62 punktów obrażeń i może korzystać z celowników kolimatorowych i holograficznych, różnych magazynków oraz wskaźnika laserowego. Ponadprzeciętne wśród pistoletów obrażenia i prędkość wylotowa, wiążą się z trudniejszym do opanowania odrzutem. Deagle strzela pojedynczymi strzałami, a standardowy magazynek mieści 7 nabojów .45 ACP. W rozszerzonym magazynku mieści się 10 nabojów.

Najważniejszą zmianą w grze jest wprowadzenie ledge grab, daje on możliwość chwytania się półek, poruszania się rozmaitymi nowymi drogami, gdyż można złapać się skraju dachu, ogrodzenia czy przeszkody do wysokości 2,5 metra, a także przeskakiwać z budynku na budynek czy z kontenera na kontener.

Ulepszone kanistry:

  • Dodano element strategiczny kanistrowi, którego podnoszenie przynosiło dotąd niewielkie korzyści.
  • W chwili wybuchu kanister zadaje obrażenia graczom wokół niego.
  • Zniszczenie kanistra powoduje obrażenia na pewnym obszarze zależne od odległości od niego.
  • Pamiętajcie, że kanistrem możecie zadać obrażenia członkom drużyny i sobie tak samo jak wrogom!
  • Na skutek strzałów lub użycia broni miotanej leżący na ziemi kanister wybucha i zadaje obrażenia graczom w pobliżu.
  • By uniknąć zamieszania, jeśli ktoś weźmie więcej niż jeden kanister, każdy z nich będzie wyświetlany osobno w ekwipunku, bo upuszczenie większej ich liczby nie powoduje podwójnych obrażeń.