fot. Games Clash Masters | Maciej Kołek

Gamingowy festiwal w Gdyni rusza już jutro! Turniej Games Clash Masters po raz drugi przywita topowe zespoły z Polski i Europy, a także ugości widzów wieloma atrakcjami. Czego możemy spodziewać się po tegorocznej odsłonie?
Turniej CS:GO

Na Pomorze zawitali zawodnicy znani przez każdego fana Counter-Strike’a. 8 drużyn już jutro rozpocznie walkę o nagrody z puli 100 000 dolarów. Ekipy podzielone zostały na dwie grupy:

A:
Aristocracy
DreamEaters
Sprout
Syman

B:
x-kom AGO
BIG
FURIA
Illuminar Gaming

Obsada turnieju jest niezwykle mocna i ciężko jednogłośnie wskazać faworyta. Mamy jednak nadzieję, że najlepiej zaprezentują się formacje z Polski! Przed własną publicznością powinni wyzbyć się wszystkich kompleksów. Już jutro o 10:00 rozpocznie się zamknięta faza grupowa, a turniej zainaugurują spotkania DreamEaters z Syman oraz BIG z FURIĄ. Cały system pierwszego etapu przewiduje dziesięć spotkań rozgrywanych w pięciu turach. Dzięki tak napiętemu terminarzowi już w sobotę będziemy mogli kibicować ekipom w fazie play-off.

Strefa EXPO

W przerwie między spotkaniami, widzowie będą mogli bawić się w strefach free2play. Tam znajdą najnowsze produkcje, na czele z Hunt: Showdown. Organizatorzy przygotowali także miejsce dla osób lubiących styl retro. W Gdynia Arenie będziecie mogli zagrać na takich klasykach jak Atari czy Commodore! Po drugiej stronie barykady stanie natomiast strefa dla dzieci. Tam młodsi uczestnicy wydarzenia również znajdą coś dla siebie. Poza tym odwiedzający będą mogli przyjrzeć się nowinkom technologicznym, zdobyć autograf ulubionego gracza lub nawet wrócić do domu bogatsi o nowy sprzęt gamingowy!

Przeczytaj:  Cracow Game Days 2018!

Festiwal foodtrucków

W ferworze turniejowych emocji nie możemy zapomnieć o jedzeniu. Najlepsze foodtrucki staną pod Gdynia Areną i zaprezentują dania kuchni ulicznej. Dzięki tak naładowanym bateriom będziecie mogli wrócić do kibicowania ze zdwojoną siłą!