Monitor gamingowy powinien spełniać szereg różnorodnych funkcji, aby w stu procentach zadowolić poszczególnych graczy. Przede wszystkim musi się charakteryzować odpowiednią rozdzielczością, szybkim czasem reakcji, czy też optymalnymi złączami. Dzięki temu będzie można skupić się jedynie na samej grze, a nie na detalach opartych na różnorakich rozwiązaniach graficznych. Wysokiej klasy monitory pozwalają zainteresowanym czerpać z gier bardzo dużą przyjemność. Szczególnie przydają się podczas rozgrywek drużynowych, kiedy to czas reakcji jest jednym z najważniejszych elementów, ponieważ często decyduje o końcowej wygranej jednej z drużyn. Zaletą monitorów gamingowych jest również możliwość dobrania odpowiedniej matrycy. Gracze mają w tym przypadku do wyboru matryce:

  • IPS – cechują się doskonałym odwzorowaniem wszystkich możliwych kolorów, dzięki temu nie będzie problemów z rozpoznawaniem nawet najmniejszych obiektów graficznych. Poza tym zapewniają graczowi bardzo szeroki kąt widzenia,
  • TN – charakteryzuje się bardzo niską ceną oraz niesamowicie szybkim czasem reakcji. Ten rodzaj nie oferuje jednak szerokiego kąta widzenia, dlatego trzeba się do niego przyzwyczaić,
  • VA/ MVA/AMVA+ – środkowa kategoria, jeśli chodzi o matryce tego typu monitorów, cechują się krótkim czasem reakcji (nie tak samo krótkim, jak w przypadku TN, ale krótszym niż IPS) oraz odwzorowaniem kolorów (lepszym niż TN, gorszym niż IPS).

Ostateczną decyzję w tym zakresie podejmują gracze komputerowi, którzy wiedzą najlepiej, na jakich konkretnie parametrach technicznych najbardziej im zależy. Istotne jest to, aby zakupić wysokiej jakości sprzęt, który będzie służył graczom przez długie lata.

Przeczytaj:  Jak najtaniej kupować gry? Wyłącznie w wersji cyfrowej!

Monitor gamingowy – na jaką rozdzielczość ekranu się zdecydować?

Dobierając dla siebie monitor gamingowy warto wziąć pod uwagę również rozdzielczość ekranu. To jeden z podstawowych parametrów, którego nie sposób pominąć przy kupowaniu tego typu sprzętu. Minimum sprzętowym dla bardziej doświadczonych i nieco wymagających graczy są monitory gamingowe full HD, a więc rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Dzięki temu zainteresowani zapewniają sobie pełną szczegółowość na ekranach o przekątnych 22, 23, 24 oraz 27 cali. Jak widać również w tym przypadku decyzja nie jest łatwa, dlatego lepiej podejmować ją w porozumieniu z kimś doświadczonym lub też uznanym sprzedawcą ze sklepu komputerowego. W sklepie internetowym Eltkom.pl można liczyć na bardzo szeroki wybór monitorów gamingowych, dopasowanych do indywidualnych wymagań graczy komputerowych. Zainteresowani mogą zdecydować się na monitory różnych marek, o odpowiednich dla siebie parametrach technicznych. Przy okazji ma się pewność niskiej ceny, wynoszącej około 1300-1400 złotych, w zależności od wybranego modelu – przejdź do sklepu monitorów gamingowych.

Popularnymi opcjami, jeśli chodzi o rozdzielczość ekranu są również monitory 2560 x 1440 pikseli (bardzo szczegółowe) oraz 3440 x 1440 (ultra panoramiczne). Ta druga oferta pozwala na maksymalne zwiększenie obszaru roboczego, co przy grach komputerowych jest niezwykle istotnym czynnikiem. Tym samym niektórzy gracze zdobywają przewagę nad swoimi konkurentami i nie oddają jej do końca rozgrywki.
Monitory gamingowe – czas reakcji oraz odświeżanie obrazu
Kupując monitor gamingowy nie można zapomnieć o jego czasie reakcji oraz funkcji odświeżania obrazu. Czas reakcji powinien być jak najkrótszy, ponieważ właśnie wtedy można liczyć na satysfakcjonującą rozgrywkę i pełen komfort podczas grania w gry komputerowy. Opóźnienia powodują, iż rywale zdobywają nad graczem przewagę, przez co nie ma on szans nawiązać z nimi równorzędnej walki.

Przeczytaj:  Dlaczego warto udać się do Zakopanego zimą?

Odświeżanie obrazu to nic innego, jak liczba klatek, która jest wyświetlana na ekranie monitora w czasie jednej sekundy. Im wyższa wartość tego parametru, tym zdecydowanie lepiej dla gracza, dlatego decydując się na monitory gamingowe warto zwrócić na to szczególną uwagę. Dzięki temu zyska się:

  • płynność obrazu,
  • obraz bez jakiegokolwiek smużenia i zawirowań.

Widać, iż ostateczna decyzja nie będzie dla nikogo łatwa, jednak poddając szczegółowej analizie wskazane wyżej parametry techniczne, na pewno uda się wybrać najlepszą z możliwych opcji. Rzeczowej analizy można dokonać w sklepie internetowym Eltkom.pl, gdzie gracze mogą zakupić dla siebie nowoczesne monitory z zakrzywionymi ekranami. Każdy ma jednak swoje indywidualne preferencje, którymi kieruje się podczas podejmowania finalnych decyzji. Najważniejsze jest to, aby monitor spełniał oczekiwania gracza i zapewniał mu najwyższej klasy rozrywkę przez długi