Brzmi to absurdalnie, co? Wydawać się może, że jest to kolejna nie warta uwagi przeglądarka, ale zaraz spróbuję wam udowodnić, że może być całkiem inaczej!

Dlaczego warto zainstalować tę aplikację?

GX CONRTOL

Funkcja ta pozwala kontrolować przypisaną ilość RAM do przeglądarki, a także procent CPU używany przez nią, co może pozwolić nam na swobodne, płynne granie z uruchomioną w tle muzyką, podcastem czy też audiobookiem. Szczególnie przydatne dla trochę słabszych desktopów.

Minimalna ilość RAM do zmniejszenia – 2 GB, minimalna ilość CPU do zmniejszenia – 25%

Integracja z Twitchem

Polega to na dostawaniu powiadomień o nadchodzących streamach naszych ulubionych streamerów, czy też który z nich jest obecnie online.

GX CORNER

Dzięki temu możesz sprawdzić nadchodzące premiery gier na wszystkie platformy, (Switch, PS4, XONE, Windows, Linux, Mac) nowe promocje lub też najnowsze wiadomości z growego świata, a to wszystko w jednym miejscu! Twierdzę, że jest to zaraz po GX CONTROL najciekawsza opcja nowej Opery.

GX DESIGN

Pozwala to na zmiane koloru przeglądarki na inne kolory, (polecam czerwony, bo jak wiemy, czerwony=szybki) zmiane motywu oraz  animacji na stronie startowej.

Wszystkie możliwości Opera GX

Jest ich oczywiście więcej. Przede wszystkim możemy znaleźć tu dokładnie to samo co w zwykłej Operze, tj; Mój Flow, Blokowanie reklam, Crypto Wallet, darmowy VPN, jak i różne komunikatory – Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram, VK. Również niewymieniony przeze mnie GX SOUND, czyli efekty dźwiękowe. W niedalekiej przyszłości ma być dodana „chmurka, czyli wyświetlanie gameplay’ów, tutoriali, a także streamy nad grą. Już dziś można pobrać betę Opery GX pod tym linkiem. Finalna wersja ma zostać zrobiona do końca obecnego roku.