Już w październiku tego roku rusza innowacyjna Polska Liga Wirtualnych Klubów. Do walki na wirtualnym boisku w grze FIFA 19 staną najlepsi z najlepszych.

PLWK jest tworzona przez profesjonalistów z esportcup.pl. ESC to niezwykle doświadczona ekipa w kreowaniu wydarzeń esportowych, przez co już teraz wiemy o kilku dużych partnerach ze sceny Wirtualnych Klubów.

Na polskim podwórku PLWK współpracować będzie z FVPA Polska. Jest to jedyna organizacja zrzeszająca nieprofesjonalne kluby. W ramach współpracy, drużyny z FVPA będą miały możliwość awansu do Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów. Co ciekawe, utworzona zostanie także zjednoczona reprezentacja Polski, która będzie występować w imieniu naszego kraju na turniejach międzynarodowych.

Kolejny partner na rodzimym podwórku to GoodGame League – organizator lanowych turniejów w całej Polsce. Dzięki tej kooperacji będziemy mogli emocjonować się zmaganiami w trybie 1v1 oraz 11vs11 na wydarzeniach esportowych z serii Road to GG League. Ostatni turniej okraszony był pulą 10 000 złotych, a więc jest o co walczyć!

Kolejnym sukcesem PLWK jest oficjalne partnerstwo z międzynarodową organizacją Virtual Pro Gaming, zrzeszającą ponad 3000 Wirtualnych Klubów, a także więcej niż 130 000 zawodników. Dla najlepszych drużyn z Polskiej Ligi przewidziane będą dwa miejsca w VPG Champions League, a także tyle samo miejsc w VPG Europe – wirtualnym odpowiednikom Ligi Mistrzów i Ligi Europy od UEFA. Dzięki temu partnerstwu, reprezentacja Polski ma także zapewnione miejsce w turniejach międzynarodowych.

Przeczytaj:  Nowy partner EPICENTER Major w DOTA 2

A czym dokładnie jest PLWK? Polska Liga Wirtualnych Klubów to 352 zawodników zrzeszonych w 16 najlepszych drużynach rywalizujących na platformie PlayStation 4. To pojedynki 11v11 niczym w prawdziwej piłce nożnej! Czeka nas zatem 240 meczów ligowych + puchar ligi, kolejki rozgrywane 4 razy w tygodniu, a także minimum 70 transmisji LIVE. Podczas streamów rozrywkę umilać będą profesjonalni komentatorzy z doświadczeniem na scenie FIFY. Esportradio24 również będzie miało swój udział w tym ogromnym wydarzeniu. Otaczamy bowiem całą ligę patronatem medialnym i na antenie naszego radia będziecie mogli wysłuchać przebiegu spotkań!

Zwieńczeniem każdego sezonu Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów ma być gala, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych drużyn, a także pojedynczych graczy. Zaproszenie na to wydarzenie otrzymają sponsorzy, przedstawiciele klubów, a także media.

PLWK to niewątpliwie duże przedsięwzięcie, które ma szansę namieszać na polskiej scenie FIFA. Profesjonalne podejście do organizacji, a także poszczególnych elementów przygotowań dają nadzieję na niezwykłe widowisko. Śledźcie Polską Ligę Wirtualnych Klubów na ich stronie WWW, Facebooku, a także Twitterze!