Już dziś o godzinie 19:00 ruszy pierwsza europejska edycja cyklu Skirmish Summer. Wśród gwiazd m.in. „Izak” czy „Ewron”. W puli nagród za jeden dzień znajduje się aż 500 000$.

Jest to drugi tydzień całego cyklu, a pierwszy obejmujący zawodników jedynie ze Starego Kontynentu. Potyczka rozegra się na przestrzeni dziesięciu rozgrywek w trybie solo. Dwudziestu czołowych zawodników otrzyma nagrody pieniężne, a zwycięzca zgarnie 60 tysięcy dolarów! Stawka jest zatem naprawdę wysoka. Dużą zaletą systemu turniejowego jest fakt, iż bardzo ważnym czynnikiem będą likwidacje. Każdy z uczestników będzie grał na osobnym serwerze, zwykłym tzw. Matchmakingu i miejsce, które zajmie oraz liczba fragów będzie miała wpływ na końcową klasyfikację turnieju. System ten skłoni zawodników do dynamicznej taktyki na każde ze spotkań, co doda atrakcyjności w oglądaniu Summer Skirmish.  Polskę reprezentować będą: „Izak”, „Ewron”, „Lothar”, „HighStyled”, „”Friz” oraz profesjonalny gracz Team Kinguin – „Sk1x”. Oprócz tego region CEE bogaty będzie w czołowych graczy z Węgier, Rumunii oraz Grecji.

Obsada komentatorska również nie pozostawia nic do życzenia. Za mikrofonem komentatorskim usiądzie znany i lubiany streamer, YouTuber oraz były zawodnik CS:GO Mateusz „PAGO” Pągowski, który stworzy duet z Igorem „IndyStarCraft” Kaczmarczykiem. Obaj mają już doświadczenie w komentowaniu. „Indy” we wtorek skomentował zmagania najlepszych polskich profesjonalnych graczy podczas turnieju Fortnite Fun League Polska, zaś „PAGO” w przeszłości miał okazję relacjonować zmagania SkillCustomCEE. Transmisja prosto ze studia w Warszawie będzie dostępna na kanale Gameset oraz na streamie u „PAGO”. Ponadto rywalizację będzie można obserwować na kanale każdego z uczestników.

Przeczytaj:  IEM Katowice zbliża się coraz większymi krokami!

Liczymy, że zawodnicy zademonstrują nam wiele ciekawych zagrań i zrobią show jakiego nie było jeszcze podczas europejskich zmagań w Fortnite, a duet komentatorski zapewni dodatkową rozrywkę dla widzów!