Na jakim etapie jest już telewizja?

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, telewizja Polsat stara się o koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wszystko po to aby uruchomić nowy kanał Polsat Games, który miałby być  poświęcony gamingowi oraz jak nietrudno się domyślić esportowi. Sprawę skomentował rzecznik prasowy Polsatu: [su_quote cite=”Tomasz Matwiejczuk” url=”http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polsat-games”]Staramy się o uzyskanie koncesji i o konkretach będziemy mogli mówić dopiero po decyzji KRRiT [/su_quote]

Jak widać jest to kolejny krok, który telewizja podejmuje w kwestii esportu oraz szeroko rozumianych gier komputerowych. Już wcześniej na antenie Polsatu mogliśmy oglądać transmisje z wydarzeń esportowych, między innymi ELEAGUE Major Atlanta 2017 czy DreamHack Open Winter 2015. Dodatkowo na stronie internetowej polsatsport.pl, utworzona została specjalna zakładka “esport”, gdzie publikowane są wpisy ze świata sportów elektronicznych, co również pokazuje nam, że Polsat ma już niemałe doświadczenie w branży.

Czy Polsat jest jedyny?

Miejmy nadzieję, że nowy kanał który otworzy Polsat, będzie impulsem do działania dla innych polskich nadawców. Na przykład dla TVP, które pierwsze kroki w esporcie już zdążyło postawić. Przykładem może być niedawna transmisja z IEM Sydney, którą mogliśmy oglądać na YouTubowym kanale TVP Esport. Póki co nie pozostaje nam nic innego jak czekać na decyzję KRRiT, oraz liczyć na to że będzie ona pozytywna. Jeśli tak się stanie będzie to swego rodzaju kamień milowy w historii polskiego gamingu.