Druga edycja Wrocław E-Sport Tournament już 23 marca! Czym jest oraz czego się spodziewać po WEST? Między innymi turnieju w grę Counter Strike: Global Offensive!

Wrocław E-Sport Tournament jest innowacyjnym projektem, a dokładniej turniejem w popularna grę – Counter Strike: Global Offensive, tworzonym przez grupę młodych ludzi z Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów działającej przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zafascynowanych tematyką esportową. Ich celem jest promowanie uczelni w obszarze nowych technologii, a także dzięki rosnącej popularności sportów elektronicznych  na świecie uczelnia będzie uznawana za instytucję wspierającą innowacyjność na polskim rynku. Chcą pokazać ludziom, że esport to nie tylko granie gry. Jest to w końcu obecnie najszybciej rozwijająca się branża na świecie i dla wielu ludzi – sposób na życie!

W 2018 roku odbyła się pierwsza edycja projektu, którą zwyciężyła drużyna złożona z młodych, utalentowanych graczy „Filozof School”. Już 23 marca tego roku odbędzie się druga edycja! W rozgrywkach uczestniczą 32 ekipy z całej Polski. Cztery najlepsze ekipy awansowały już do rozgrywek finałowych, które odbywają się na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na miejscu dodatkowo czekają atrakcję dla widzów, m.in. konkursy oraz strefa “free2play”, gdzie czekają również turnieje w Fortnite, Icy Tower, Teken, Deluxe Ski Jumping, Fifa oraz specjalnie przygotowana strefa VR i kilka niespodzianek! Jeśli nie potrafisz grać – nic straconego. Przyjdź na finałowe rozgrywki i wspieraj graczy jako widownia! Jest to idealna okazja by przyjrzeć się, jak grają najlepsi w Polsce oraz spędzić czas w nieziemskiej atmosferze!

Przeczytaj:  Turniej Good Game League po raz kolejny w Poznaniu!

Więcej informacji znajdziecie na fanpage Wrocław E-Sport Tournament na Facebooku.