Końcówka października będzie bezsprzecznie udana dla wszystkich fanów esportu ze Zgorzelca i okolic, bowiem w dniach 20-21 rozegra się tam Zgorzelec Games Week.

Dolnośląska inicjatywa opierać będzie się głównie na turnieju Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Oprócz tych dwóch popularnych tytułów gracze zmierzą się również w Heartstone oraz FIFA.

 
Zaproszone drużyny – CS:GO

Organizatorzy powoli odkrywają wszystkie karty, którymi będą mogli przyciągnąć widzów. Od ostatniego artykuły na naszej stronie dowiedzieliśmy się, że w Zgorzelcu zaprezentuje się ekipa Onca Gaming, Valkiria Gaming oraz EVOLVE by ITHardware.pl. „Jaguary” w nowym składzie, o którym pisaliśmy tutaj, na pewno będą walczyły o podium. Valkiria Gaming to drużyna, która odniosła ostatnio zwycięstwo podczas Grajewo Game Festiwal, pokonując w finale Emerytów i Rencistów. O EVOLVE by ITHhardware na pewno słyszeliście wiele. Podczas ostatnich kwalifikacji do turnieju Games Clash Masters zajęli niestety trzecią pozycję, lecz pokazali się z bardzo dobrej strony, remisując z Codewise Unicorns oraz Team Kinguin, a dodać trzeba, że grali ze stand-inem!

 
Zaproszone drużyny – LoL

Przeczytaj:  4. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych już w nadchodzącą środę

Znamy także cząstkę drużyn na turniej League of Legends. Są to Valkiria Gaming oraz Fake Team. Ci pierwsi mają w swoich szeregach takich zawodników jak „Baku” czy „Syzze”. Fake Team to z kolei ekipa z dużym doświadczeniem na scenie LoLa, która jest dobrze znana polskim kibicom. Ich ostatnie roszady w składzie na pewno zapewniły powiew świeżości, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na niezłe widowisko z ich strony.

 
Znane osobistości

Barwną transmisję z gry League of Legends zapewni nam Mikołaj „Silv4n” Sinacki. Na swoim koncie ma komentarz takich wydarzeń jak LCS czy European Masters. Ambasadorem imprezy w Zgorzelcu został Patryk „Soszq” Socha. Wraz z „Jacktrollem” stanowią na pewno rozpoznawalną część polskiej sceny „ligi legend”.

 
Patronat medialny

Wydarzeniem Zgorzelec Games Week zainteresowała się także jedna z największych społeczności esportowych znad Wisły. Esportowe Świry objęły patronatem medialnym całą imprezę, co na pewno dodaje jej prestiżu.

Przypominamy, że cały czas możecie zapisać się do elimnacji w grach CS:GO, LoL oraz Heartstone. Macie czas do 20 sierpnia, a więc musicie się spieszyć! Na pewno jest o co walczyć, bowiem w puli znajdziemy ponad 20 000 zł.