Fot. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych (materiały prasowe)

26 lutego, czyli w najbliższą środę odbędzie się już czwarta edycja Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych. Wydarzenie organizowane jest przez Esports Assocation. Zagłębiając się bardziej, wyróżnione zostały dwie części – edukacyjna oraz biznesowa. Obsada prelegentów jest bardzo ciekawa, ponieważ każdy uczestnik będzie miał szansę na posłuchanie ekspertów szeroko pojętego esportu.

Esports Assocation to organizacja, która z własnej inicjatywy profesjonalizuje branżę esportową. Po przykłady daleko sięgać nie musimy, ponieważ ostatnio podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki wydarzeniu towarzyszyło Eesport Point, w którym to studenci walczyli o Esportowy Puchar Śląska AZS w CS:GO. Poza tym stowarzyszenie reprezentuje Polskę w strukturach European oraz International Esports Federation.

Nachodzący kongres będzie już czwartą odsłoną tego wydarzenia, a obędzie się w Muzeum Śląskim. Wydarzenie będzie bardzo bogate, ponieważ organizatorzy przewidzieli aż czternaście paneli dyskusyjnych, prelekcji oraz warsztatów, które skierowane są do dwóch grup jakimi są edukacja i biznes. Pierwsza część ma być skierowana do młodzieży szkolnej, która zainteresowana jest rozwojem gamingu. Natomiast jeśli chodzi o etap biznesowy – ten rozważał będzie tematy inwestowania czy pozyskiwania funduszy.

Przeczytaj:  SUPER GAME e-sport wraca do TAURON Areny Kraków!

Nie zabraknie czołowych przedstawicieli firm branżowych, takich jak ESL, Fantasyexpo czy Games Clash.  W dodatku dopełnieniem będą organizacje takie jak Illuminar Gaming czy x-kom AGO.

Partnerami OKSE są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Urząd Miasta Katowice. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale należy dokonać wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji oraz arkusz rejestracji znajduje się na stronie wydarzenia.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy!