Za nami intensywny dzień w wykonaniu zawodników Illuminar Gaming. Zmęczenie dało się we znaki, ponieważ ulegli oni najlepszemu polskiemu mixowi – adwokacikowi.

Pięć minut po dziewiętnastej dwie polskie ekipy rozpoczęły walkę o półfinał ECS Season 8 Europe Pinnacle Cup Open Qualifier 3. Potyczkę rozpoczęliśmy na mapie Overpass, która była wyborem IHG. Początek spotkania przebiegał po myśli adwokacika. W pewnym momencie wygrywali oni już 6:3, lecz niespodziewanie ich przeciwnicy się obudzili i wygrali wszystkie pozostałe rundy pierwszej połowy. Druga część mapy również przebiegła po myśli zawodników Illuminar. W efekcie Overpass skończył się ich zwycięstwem wynikiem 16:10.

Po krótkiej przerwie gracze przenieśli się na drugą mapę – de_mirage. Tutaj również adwokacik od samego początku przycisnął rywala. Przy wyniku 5:1 gracze Illuminar jednak znów wzięli się w garść. Zdominowali oni następne minuty starcia, przez co przed zamianą stron prowadzili już 9:6. Druga „pistoletówka” wpadła na ich konto, a adwokacik zaczynał mieć poważne problemy. „SZPERO” i spółka potrafili jednak z nich wybrnąć, dzięki czemu końcówka starcia była strasznie wyrównana. Koniec końców to jednak adwokacik wygrał swoją mapę wynikiem 16:13.

Przeczytaj:  Zwycięstwo na Virtus.pro oraz Phoenix_. Pozytywny dzień w wykonaniu x-kom AGO

Remis w mapach oznaczał przejście do ostatecznego pojedynku na Inferno. Tutaj tak samo jak na Overpassie oraz Mirage’u, Illuminar wygrał pierwszą połowę 9:6. Po zamianie stron to jednak adwokacik mógł pochwalić się wspaniałą grą drużynową. W jej efekcie wygrali aż siedem rund z rzędu. Tak wspaniała dyspozycja doprowadziła do zakończenia mapy wynikiem 16:12 na korzyść adwokacika. Oznacza to, że mix „SZPERA” zagra w półfinale ECS Season 8 Europe Pinnacle Cup Open Qualifier 3.