Inauguracyjny sezon Flaspoint rozpoczął się 13 marca. Rozgrywki organizowane przez FACEIT, pomimo początkowych problemów związanych z aktualną sytuacją na świecie, trwają w najlepsze. 12 drużyn podzielonych na 3 grupy cały czas walczy o to, by znaleźć się w decydującej fazie play-off. Drugi etap rozgrywek grupowych to ostatnia szansa na przypisanie do swojego konta punktów, gwarantujących awans.

Na ten moment możemy być pod wrażeniem formy HAVU. Fińska drużyna od samego początku radzi sobie bardzo dobrze. Na swoim koncie ma już wygrane z takimi formacjami jak EnVy, Mad Lions czy c0ntact Gaming. Ich ostatni sprawdzian w fazie grupowej został zaplanowany na 5 kwietnia. Nic jednak nie wskazuje na to, byśmy mieli pożegnać zawodników z północy Europy na tym etapie rozgrywek. Oprócz Finów, na pochwałę zasługują również Brazylijczycy z MIBR. Pomimo słabego startu, gdzie zostali bez większych problemów pokonani przez Chaos ESC, ich forma nabrała rozpędu. „Fallen” i spółka, podobnie jak HAVU, nie powinni mieć żadnego problemu z przejściem do kolejnej fazy turnieju. Do tej dwójki, która podporządkowała sobie rozgrywki grupowe, należy dołożyć również Mad Lions. Duńczycy po „przetasowaniu” zespołów radzą sobie równie dobrze co wcześniej i prawdopodobnie utrzymają wysoką lokatę, wywalczoną w pojedynkach z HAVU, Copenhagen Flames oraz c0ntact Gaming.

Przeczytaj:  Izako Boars ogrywa PRIDE w ESL MP!

Oprócz wyżej wymienionych, kandydatów do zdobycia trofeum Flashpoint jest na pewno więcej. Cloud9, Chaos czy Orgless na pewno nie odpuszczą tak łatwo i wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności, by nie kończyć zmagań na tym etapie. Trudne do obsadzenia są natomiast dwa ostatnie miejsca, zapewniające awans do fazy play-off. Kandydatów na nie jest bowiem kilku, a wśród nich znajdują się takie ekipy jak c0ntact Gaming, Copenhagen Flames, Dignitas czy Gen.G z „BnTeTem” w składzie.

Zacięta walka toczyć się będzie do samego końca. Druga tura fazy grupowej odbywać się będzie do godzin nocnych z niedzieli na poniedziałek. Wiele wyrównanych pojedynków pełnych emocji przed nami, a co za tym idzie, jest to doskonała okazja, by sprawdzić się w roli typera! Turnieje odbywające się kilkanaście dni z rzędu dostarczają dużo materiału do analizy oraz pozwalają lepiej określić formę danej ekipy. Dzięki temu wasze typy mogą być trafniejsze. Jeśli nie wiecie, które portale posiadają najlepszą ofertę, zapraszamy na bukmacherzyesport.pl. Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji.