Copyright: ESL | Helena Kristiansson

Tym razem przeżyliśmy relaksująco spokojny tydzień w potyczkach CS:GO. Czołowe drużyny mają okazję potrenować i zebrać siły przed berlińskim Majorem.  W rankingu jednak nie obyło się bez zmian. Niestety Virtus.pro po trzech tygodniach dobrej passy, wypadło z TOP30. Sprawką tego jest dobry wynik drużyny Avangar na CIS Esports Pro Championship.

W topowych notowaniach wciąż przewodzi Team Liquid, a tuż za nim niezmiennie możemy ujrzeć Vitality. Francuzi stracili 10 punktów w notowaniu, tym samym zwiększając przewagę Amerykanów. W TOP10 odnotowaliśmy w tygodniu tylko jedną, delikatną zmianę. Mousesports wymieniło się miejscami z Furią. Teraz Myszy możemy spotkać na 9. miejscu.

Awans tygodnia bezdyskusyjnie zaliczyło Windigo. Bułgarzy podskoczyli o 4 pola i obecnie możemy zobaczyć ich na 24. miejscu. Ostatnio drużyna bez przerwy pnie się w górę.  Poza tym zauważyć możemy również niewielki awans Optic, które wygrało dwa mecze w kwalifikacjach do ESL New York. Dzięki dobrej rozgrywce Norwegów zobaczyć możemy na 18. szczeblu światowej drabiny.

Najgorsza wiadomości to niewątpliwie 5-miejscowy regres BIG, co ma związek ze zmianami w niemieckim zespole. Spadek o dwa miejsca zaliczyło również fnatic. Ponadto zaakceptować musimy również bessę Virtus.pro, które obecnie zobaczyć możemy na 31. miejscu. Drugą czołową polską drużyną pozostaje Aristocracy na 35. polu.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia, niedługo nadejdzie możliwość rewanżu i większej zabawy w roszadach rankingu HLTV. Wielkimi krokami zbliża się StarLadder Major Berlin 2019 i dalsza część ESL One New York Qualification!