Copyright: ESL | Helena Kristiansson

Tym razem przeżyliśmy relaksująco spokojny tydzień w potyczkach CS:GO. Czołowe drużyny mają okazję potrenować i zebrać siły przed berlińskim Majorem.  W rankingu jednak nie obyło się bez zmian. Niestety Virtus.pro po trzech tygodniach dobrej passy, wypadło z TOP30. Sprawką tego jest dobry wynik drużyny Avangar na CIS Esports Pro Championship.

W topowych notowaniach wciąż przewodzi Team Liquid, a tuż za nim niezmiennie możemy ujrzeć Vitality. Francuzi stracili 10 punktów w notowaniu, tym samym zwiększając przewagę Amerykanów. W TOP10 odnotowaliśmy w tygodniu tylko jedną, delikatną zmianę. Mousesports wymieniło się miejscami z Furią. Teraz Myszy możemy spotkać na 9. miejscu.

Awans tygodnia bezdyskusyjnie zaliczyło Windigo. Bułgarzy podskoczyli o 4 pola i obecnie możemy zobaczyć ich na 24. miejscu. Ostatnio drużyna bez przerwy pnie się w górę.  Poza tym zauważyć możemy również niewielki awans Optic, które wygrało dwa mecze w kwalifikacjach do ESL New York. Dzięki dobrej rozgrywce Norwegów zobaczyć możemy na 18. szczeblu światowej drabiny.

Najgorsza wiadomości to niewątpliwie 5-miejscowy regres BIG, co ma związek ze zmianami w niemieckim zespole. Spadek o dwa miejsca zaliczyło również fnatic. Ponadto zaakceptować musimy również bessę Virtus.pro, które obecnie zobaczyć możemy na 31. miejscu. Drugą czołową polską drużyną pozostaje Aristocracy na 35. polu.

Przeczytaj:  Razer został partnerem x-kom AGO

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia, niedługo nadejdzie możliwość rewanżu i większej zabawy w roszadach rankingu HLTV. Wielkimi krokami zbliża się StarLadder Major Berlin 2019 i dalsza część ESL One New York Qualification!