W sobotę odbył się drugi tydzień rozgrywek Skirmish Summer organizowanych przez Epic Games. Na serwerze spotkali się najwięksi influencerzy oraz najlepsi profesjonalni gracze z całej Europy. Polskę reprezentował między innymi „izak” oraz zawodnik Team Kinguin – „sk1x”.

Zawody odbyły się w eksperymentalnym dla Fortnite systemie. Każdy z zawodników rozgrywał po dziesięć indywidualnych matchmakingów, a punkty zdobywali w następujący sposób:

• frag – 1 punkt
• pierwsze miejsce w rozgrywce – 5 punktów
• więcej niż 20 fragów – 10 punktów

Reprezentanci Polski, a szczególnie „izak” bardzo dobrze rozpoczęli zmagania. Po pierwszej rozgrywce Piotrek zajmował miejsce w TOP5 turnieju, co było znakomitym osiągnięciem. Następne rundy nie były już tak dobre, lecz nadal streamer prezentował wysoki poziom. Najwyższą lokatę spośród Polaków zajął „LotharHS” (68. miejsce, 86 punktów), tuż za nim znalazł się „HighStyled” (70. miejsce, 83 punkty), a „Ewron” uplasował się pięć lokat niżej (75. miejsce, 81 punktów). W dziewiątej dziesiątce znaleźli się „Sk1x” (80. miejsce, 75 punktów) oraz „Friz” (85. miejsce, 70 punktów). Zaś “izak” ku zaskoczeniu wielu, ostatecznie okazał się być najsłabszym z polskich reprezentantów, zajmując 94. miejsce z 55 punktami na koncie. Zmagania wygrał, podobnie jak w strefie Ameryki Północnej, gracz na platformie PlayStation 4. „KamoLRF” zdobył 174 punkty, wyprzedzając zaledwie o dwa „oczka” drugiego w klasyfikacji „Supermacy Vato”. Podium uzupełnił „Teekzie” (167 punktów).

Przeczytaj:  PRIDE AM liderem przed ostatnim dniem drugiej kolejki Fortnite Fun League

Turniej na oficjalnym polskim streamie skomentował duet „PAGO” oraz „IndyStarCraft”. Łącznie wszyscy streamerzy w szczytowym momencie przyciągnęli przed ekrany około 50 000 widzów, co jest bardzo dobrym rezultatem.

W przyszły weekend kolejne zmagania międzynarodowe w grze Fortnite. Na bieżąco będziemy informować was, kto zagra w polskim line-upie!