Przed nami kolejny dzień zmagań w ramach ELEAGUE CS:GO Premier 2018. Swoje spotkania rozegrają dzisiaj drużyny z bilansem 1:0. Zwycięzcy będą mieli zapewniony awans do fazy pucharowej.

20:00-Astralis vs Liquid 

Jako pierwsi bój stoczą zawodnicy Astralis i Team Liquid. Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest ekipa z Danii, będącą obecnie najlepszą formacją świata. Z ostatnich szesnastu spotkań Duńczycy przegrali tylko jedno, co pozwala lepiej zobrazować sobie potęgę tej organizacji. Liquid natomiast nie wygląda o wiele gorzej. Amerykański skład zajmuje obecnie czwartą lokatę w rankingu HLTV. Chociaż ostatnie wyniki pozostawiają trochę do życzenia. Obie formacje zagrały przeciw sobie aż 15 oficjalnych meczy, gdzie aż 13 z nich zostało wygrane przez ekipę spod znaku gwiazdy. Miejmy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie okaże się zaciętym pojedynkiem, a nie jednostronną dominacją Astralis.

23:00-mousesports vs Natus Vincere

Spotkanie na które czekają wszyscy polscy kibice, w szczególności Ci z Krakowa. W akcji zobaczymy Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego, jedynego polskiego zawodnika grającego na turnieju w Atlancie. Ciężko określić faworyta aż tak pewnie, jak w przypadku wcześniejszego pojedynku. Na’Vi nie tak dawno wygrało ESL One w Kolonii, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń odbywających się w ciągu roku. Trzeba przyznać, że na grę ukraińskiej formacji duży wpływ ma „s1mple”, który ostatnimi czasy zgarnia wszystkie możliwe tytuły MVP. Mousesports natomiast wygrało wczoraj z FaZe Clanem, czyli niedawnym TOP1 świata. Po roszadzie w składzie, i zastąpieniu „Styko” przez „Snaxa”, gra europejskiej formacji wydaje się nabierać rumieńców. Tutaj możemy spodziewać się bardzo zaciętego pojedynku, gdzie o zwycięstwie zdecyduje forma indywidualna kluczowych zawodników.