fot. Max DeRoin | Pexels

Często na naszej drodze może stanąć opinia, że gaming czy esport, to tylko bezsensownie spędzony czas przed komputerem. Gdy jednak krytyk zainteresowań tego typu zagłębi się w sprawę, pozna zupełnie nowy świat. Co poza aktywnym graniem można znaleźć w świecie esportu?

Zawody w grach komputerowych, podobnie jak wiele dyscyplin tradycyjnego sportu, posiadają regularne wydarzenia, odbywające się przed publicznością. Takie eventy to ogrom emocji nie tylko dla graczy, ale również dla widzów. Niektóre turnieje można porównać do finałów Mistrzostw Świata, a te wielu ogląda z wypiekami na twarzy. Podobnie jest w esporcie – dopingowanie ulubionej drużyny pośród tłumu osób o podobnych preferencjach sprawia, że wyjazd na takie wydarzenie jest niezapomnianym przeżyciem. Oprócz nawiązania nowych znajomości, kibice mogą spotkać się ze swoimi idolami, a nawet sami stanąć w szranki na pomniejszych scenach w strefie EXPO.

Nie każdy jednak ma środki lub możliwości by podróżować za swoją ulubioną ekipą. Tyczy się to głównie młodszych fanów, którzy nie pozostają bez alternatyw! Duże natężenie rozgrywek różnej rangi sprawia, że niemal codziennie widz może zasiąść przed odbiornikiem i dopingować ulubieńców bez wychodzenia z domu. Przy okazji jest to świetna forma rozwoju dla osób, które w jakiś sposób wiążą przyszłość z esportem. Podpatrywanie poszczególnych zagrań, poszerzanie wiedzy teoretycznej, a także najnowsze plotki i wiadomości zasłyszane podczas transmisji przydadzą się w każdym esportowym fachu.

Przeczytaj:  Nowe trendy w esporcie, czyli co czeka na nas w przyszłości?

Osoby starsze, które również pochłonięte są światem sportów elektronicznych mogą rozpocząć zabawę z zakładami bukmacherskimi. Esport staje się coraz popularniejszą dyscypliną wśród portali oferujących obstawianie. Dodatkowy dreszcz emocji pobudza do jeszcze większego zaangażowania w kibicowanie, a najlepsi analizatorzy mogą liczyć na niezłe zyski z zakładów. Zaletą topowych bukmacherów jest mnogość dyscyplin, pośród których powinny znaleźć się: DOTA 2, CS:GO oraz LoL.

Esport to także dobre miejsce do rozpoczęcia kariery zawodowej. Młodzi ludzie, nawet bez większego doświadczenia, mogą rozwijać się w branży social media, fotografii czy dziennikarstwie. Dzięki internetowi mogą pozyskiwać nową wiedzę w łatwy sposób, a bardziej doświadczeni koledzy kierują ich rozwojem i pomagają rozwijać skrzydła. Więcej o najpopularniejszych zawodach w świecie esportu znajdziecie natomiast na naszej stronie w dedykowanym artykule!

Sporty elektroniczne to stosunkowo młoda, jednak niezwykle szybko rozwijająca się branża. Wśród zainteresowanych tym środowiskiem znajdują się zarówno dzieci czy nastolatki, jednak jak pokazują najnowsze badania, wśród kibiców znajdziemy duży odsetek osób po 18. roku życia. Oznacza to, że argument wielu krytyków, jakoby gry były dziecinne nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.