Dotychczas wielu fanów narzekało na system przydzielania miejsc na Majory. W wielu przypadkach działało to na zasadzie, że jeśli zespół zagrał dobry turniej wspierany przez Valve, z automatu otrzymywał miejsce na następny. Tyczyło się to pierwszej ósemki, jednak Major w Rio De Janeiro będzie ostatnim turniejem, na którym ujrzymy znany nam dotychczas system kwalifikacji.

Nowy system o którym mowa, ma polegać na punktowym rankingu. Valve chce, aby przed drugim Majorem, który ma odbyć się w listopadzie miały miejsce dwa turnieje, dzięki którym będzie można zdobyć punkty. Oczywiście do wcześniej wspomnianych dwóch turniejów wliczać się będzie ESL One: Rio 2020. To z pewnością zapewni nową erę na najważniejszych zawodach Counter-Strike’a. Nie spotkamy już słabych ekip, dzięki którym inne formacje będą mogły zajść dalej. Ten fakt powinien podnieść poziom rozgrywek na Majorach.

Na podstawie punktacji zostanie utworzony ranking, który wyłoni osiem ekip Legend i Pretendentów. Co ciekawe, trzecia ósemka nadal będzie wyłaniania na podstawie Minorów z każdego regionu. Na ten moment nie wiemy, jakie dwa wydarzenia będą tworzyły ranking, jednak Valve poinformowało, że muszą być spełnione specjalne zasady.

Przeczytaj:  ESEA MDL Season 28: Podsumowanie występów Polaków

Zasady, które muszą spełniać turnieje:

  • Turnieje odbywać się muszą pomiędzy lipcem a wrześniem.
  • W turnieju LAN-owym musi brać udział przynajmniej osiem drużyn. Kwalifikacje mogą zostać rozegrane przez internet.
  • W całym turnieju muszą wziąć udział minimum 24 ekipy. 16  to składy z rankingu, pozostała ósemka może zostać dobrana przez organizatorów.
  • Wyniki wydarzenia wyłonią 16 drużyn na poszczególnych miejscach.
  • Rozstawienie drużyn będzie rozstrzygane za pomocą rankingu.
  • Valve doda 250.000 tysięcy dolarów do puli nagród.

Czy teraz Majory będą wyglądały lepiej? Tego obiecać nie możemy, aczkolwiek zapowiada się na to, że tak. Major w Rio De Janeiro będzie tym ostatnim, który zostanie rozegrany na starych zasadach. To również szansa, na jeszcze więcej wydarzeń, bowiem Valve sprecyzowało zasady turniejów, które muszą zostać spełnione. Zanosi się nowy kres Counter-Strike’a!

fot. ESL