Za nami część spotkań drużyn, które miały bilans jednej porażki do jednego zwycięstwa. Przegrana w tym spotkaniu oznaczała, że przed drużyną z dwoma porażkami stoi ostatnia szansa, żeby powalczyć w Londynie.

Spotkanie pomiędzy Gambit a Renegades rozgrywane było na trainie. Lepiej rozpoczęło się dla grającego po CT

Renegades, które zdobyło pistoletówkę. Jednak przewaga Australijczyków nie potrwała zbyt długo, ponieważ już w rundzie następnej Gambit zdołało wyrównać na rundzie force. Następne rundy nie pozwoliły żadnej z ekip na zdobycie znaczącej przewagi, stąd też obie formacje trzymały dość bliski wynik, aż do końca pierwszej połowy, która zakończyła się  jednorundowym prowadzeniem  Kazachstańczyków. Druga część gry nie pozostawiała już złudzeń do kogo trafi train. Zdobycie pistoletówki Gambit wykorzystało w 100%, dominując rywala w rundach następnych i już po chwili prowadząc 12:7. Renegades podjęło jeszcze próbę powrotu do spotkania, niestety nieskuteczną. Finalnie train zakończył się wynikiem 16:10 dla Gambit.

Renegades

Faceit Major

de_train

10 16

W następnym meczu rywalizowało North z Team Spirit. Zdawać by się mogło, że to Duńczycy z łatwością odrobią wczorajszą porażkę, pokazują, że był to jedynie wypadek przy pracy. Stało się zgoła inaczej, jednak nie uprzedzajmy faktów. Formacje grały na nuke’u, którego lepiej zaczęli zawodnicy North, wpisując na swoje konto pierwsze trzy oczka. Kolejne rundy zaczęły jednak trafiać na konto Spirit, które nie dość, że wyrównało wynik, to jeszcze wyprzedziło swojego rywala, mając przewagę trzech rund. Następne dwa oczka wpadły na konto North, jednak do końca pierwszej połowy ekipa „MSLa” nie zdołała ugrać więcej rund, kończąc tym samym z marnym wynikiem sześciu zwycięstw. Liczyliśmy, że druga połowa przyniesie nam nieco lepszą grę ze strony North, które nie zawiodło nas, zdobywając pistoletówkę. Jednak TS zdołał wygrać force’a, który pociągnął Rosjan w stronę zwycięstwa. Pociągnął i to dość mocno, ponieważ skład ze wschodu w zastraszająco szybkim tempie zdobył piętnastą rundę na swoje konto, nie pozostawiając złudzeń, kto zgarnie nuke’a. Mimo wszystko North próbowało walczyć, odrabiają aż siedem rund z rzędu. Jednak w samej końcówce lepsze okazało się Team Spirit, wygrywając nuke’a 16:13.