W ostatnim spotkaniu nie tylko tego dnia, ale i pierwszej fazy Majora w Londynie, Vega Squadron zmierzyła się z North. Dla obu drużyn był to mecz o śmierć i życie. Faworytem w tym spotkaniu byli zdecydowanie Duńczycy, którzy przy bilansie 0:2 nie poddali się, wygrywając dwa pojedynki i doprowadzając do bilansu 2:2.

Inferno już od samego początku było wyrównane, po czterech pierwszych rundach zobaczyliśmy remis 2:2. Vega starała się zdobyć przewagę, ale bezskutecznie, gdyż „MSL” z ekipą kontrowali zagrywki rywala, dzięki czemu dalej widzieliśmy wyrównany wynik 6:5. Następnie Rosjanie włączyli wyższy bieg, ugrywając w dobrym stylu ostatnie cztery rundy i wygrywając pewnie pierwszą połowę 10:5. Zmiana stron nie wybiło Vegi Squadron z rytmu, zwyciężyli oni w rundzie z pistoletami i wyszli na gigantyczna przewagę 13:5. North zdobyło jeszcze kilka punktów, ale drużyna z Rosji nie pozwoliła utwierdzać rywala w przekonaniu o odrobienie niekorzystnego wyniku i koniec końców Vega Squadron triumfowała na tej mapie rezultatem 16:8.

Mapa de_mirage także rozpoczęła się bardzo wyrównanie, po dziesięciu rozegranych rundach mogliśmy zobaczyć nic innego jak tylko remis 5:5. W samej końcówce gracze z Rosji zdobyli kluczowe rundy i wyszli po pierwszej połowie na minimalne prowadzenie 8:7. Początek drugiej połowy był niesamowicie wyrównany, obie drużyny wymieniały się wręcz rundami. Lepiej jednak wyszli na tym Duńczycy, wychodząc na prowadzenie 13:10. Na zdobyciu tych trzynastu rund North się zawiesiło i z kretesem przegrało mirage’a 16:13. Porażka ta sprawia, że Duńczycy muszą pożegnać się z Majorem, Vega Squadron zaś ma bilans 3:2 i gra dalej.

Przeczytaj:  Jastrząb wylądował na rosyjskim polu!