Druga połowa 2019 roku obfituje w kilka ciekawych turniejów. Niewątpliwie najważniejszym z nich jest berliński Major, jednak już pod koniec września również do Polski zawitają topowe formacje ze świata.

Druga edycja Games Clash Masters rozegra się za niecałe dwa miesiące. Oznacza to, że z dnia na dzień organizatorzy będą odsłaniali kolejne karty. Dziś poznaliśmy piątego uczestnika turnieju. Do Illuminar Gaming, Sprout, x-kom AGO oraz BIG Clan dołączą zawodnicy z Ameryki Południowej. Furia, czyli brazylijska formacja znajduje się aktualnie na 9. miejscu rankingu HLTV. Bardzo dobra gra podczas Americas Minor zapewniła im natomiast awans na Starladder Major 2019, który rozgrywany będzie na przełomie sierpnia i września. Najlepsza brazylijska drużyna ma szansę zaprezentować Europejczykom swój styl gry i niewątpliwie jest jednym z faworytów do zdobycia trofeum w Gdyni.

Przypomnijmy, że Games Clash Masters rozgrywany będzie w dniach 20-22 września na obiekcie Gdynia Arena. O nagrody z puli 100 000$ powalczy 8 zespołów, z czego znamy już nieco ponad połowę. Turniej rozpocznie się w piątek zamkniętą fazą grupową, a widzowie zaproszeni zostaną już w sobotę, by dopingować swoich ulubieńców podczas play-offów.