Drukowanie w 3D jest coraz popularniejsze. Czy można przenieść granaty z wirtualnej gry do realnego życia? TAK. Takiej magii dokonuje 3D Create & Print!
3D Create & Print to strona zajmująca się drukowaniem przedmiotów w technice 3D. W swojej ofercie posiadają różne rzeczy z nawiązaniem do takich gier jak Fortnite, CS:GO czy League of Legends. Jednymi z takich przedmiotów są granaty, a dokładniej smoke, flash oraz granat zaczepny. Postanowiliśmy przeprowadzić z nimi wywiad i spytać o parę interesujących rzeczy. Sprawdźcie, czego ciekawego się dowiedzieliśmy!

Skąd pomysł, żeby drukować w 3D granaty z gry Counter Strike: Global Offensive?

Chcieliśmy stworzyć jakieś przedmioty z popularnej gry e-sportowej, które spodobają się i zachęcą ludzi do kupowania. To, co miało ich do tego przekonać to odwzorowanie takich granatów w skali 1:1 oraz nadanie im bardzo wyrazistej kolorystyki a przede wszystkim solidne wykonanie.

Dlaczego akurat granaty, a nie np. bronie?

Szukaliśmy jakieś rzeczy, która jest dosyć rozpoznawalna, na przykład pochodzi z rozpoznawalnej gry i jest powszechnie używana i kojarzona, więc wybór wpadł na granaty z powodu ich stosunkowej prostej budowy idącej w parze z fajnym wyglądem. Granaty to dopiero początek, planujemy wprowadzić do oferty również zaproponowane bronie.

Czy projekt granatów do wydruku wykonaliście samodzielnie?

Tak, granaty powstały od zera na podstawie zdjęć z samej gry, jak i oryginalnych granatów.

Ile trwa proces drukowania takiego granatu?

Najmniejszy granat jest drukowany z 7 elementów i razem drukują się one około 4 – 5 godzin. Największy z nich – smoke drukuje się już w granicach 6 – 7 godzin.

Jak granat prezentuje się po wydrukowaniu? Jakie ma wymiary oraz jak bardzo jest zbliżony do odpowiednika z gry?

Granat obecnie prezentuje się bardzo dobrze. Cały czas pracujemy nad poprawą jakości wydruku (niestety kosztem zwiększonego czasu wydruku) i nad dodawaniem kolejnych szczegółów. Staramy się, aby następna seria był już dopracowana do absolutnej perfekcji. Wymiary są odpowiednio dopasowane i odpowiadają rzeczywistym rozmiarom w grze.

Jakie problemy spotkały was podczas wdrażania pomysłu w życie?

Problemem są dostępne na rynku druku 3D materiały. Nie wszystkie kolory są produkowane i wiele rzeczy jesteśmy zmuszeni malować, co zwiększa czas wykonania takiego granatu.

Czy taki produkt spotkał się z pozytywnym odzewem społeczności?

Wszyscy przyjęli nasze granaty bardzo pozytywnie! Spodobała im głównie wyrazista kolorystka oraz nawiązanie do popularnej gry, jaką jest Counter Strike: Global Offenisve. Większość chciałaby mieć takie granaty w formie breloczków lub rekwizytów.

Czy zamierzasz rozszerzyć gamę produktów o kolejne, takie jak wabik czy granat zapalający?

Oczywiście, wabik już jest gotowy do druku, a granat zapalający jest na etapie modelowania. W planach mamy zrobienie również sklepu internetowego gdzie w specjalnej zakładce będzie można zamawiać za pomocą strony wybrane przedmioty nie tylko z gry CS:GO.

Gdzie można zakupić drukowane przez was granaty?

Produkty są dostępne na serwisach aukcyjnych allegro oraz OLX, są również możliwe do nabycia poprzez naszą stronę na portalu Facebook przez kontakt w wiadomości prywatnej.

Jeśli zastanawiacie się, jak wyglądają owe granaty z bliska, możecie je zobaczyć na poniższych fotografiach:

Przeczytaj:  [wywiad] Games Clash Masters: Krótka rozmowa z Tomaszem Richterem.