Pierwszy dzień IEM Katowice Major 2019 Challenger Stage przyniósł nam wiele niespodzianek. Już w inauguracyjnym spotkaniu pomiędzy fnatic a ViCi, drużyna z Azji mocno zaskoczyła chyba każdego. Z łatwością ograli oni swoich rywali. Mecz ten zakończył się wynikiem 16:9! Wielu ludziom spotkanie to zepsuło lekko pick’em, ponieważ wiele osób obstawiało, że ViCi nie wygra żadnego spotkania. Zarazem można było się spotkać z osobami, które postawiły fnatic na drużynę, która awansuję z bilansem trzech zwycięstw i ani jednej porażki. Nie była to jednak jedyna azjatycka drużyna, która zaskoczyła w pierwszym dniu. Świetną dyspozycję pokazało również TYLOO, pokonując Team Vitality 16:8. Czyżby miał być to dobry turniej dla azjatyckich drużyn?

Comeback i zwycięstwo w dogrywkach? Co to dla Vitality! Francuzi w drugiej rundzie natrafili na Grayhound Gaming. W pewnym momencie na ekranie widniał wynik 13:2 dla Australijczyków. Przeciwnicy jednak zdążyli się obudzić nim było na to za późno. Vitality doprowadziło do wyniku 15:15, po czym wygrało spotkanie w dogrywkach wynikiem 19:17.

Dzień nie okazał się udany dla Szwedów. Fnatic było faworytem w obu swoich spotkaniach. W pierwszej rundzie pokonało ich ViCi, natomiast w drugiej Winstrike wynikiem 16:3! Oznacza to, że są oni w bardzo niekorzystnym położeniu. Jeszcze jedna porażka i pożegnają się z marzeniami o grze w głównej fazie Majora.

Przeczytaj:  ESEA Mountain Dew League: Dzisiejszy plan spotkań Polaków

Niestety spotkania nie rozpoczęły się o zaplanowanych godzinach. Przy prawie każdym spotkaniu mogliśmy zobaczyć pół godzinne lub dłuższe opóźnienie. Organizatorzy postanowili jednak nie przekładać żadnego meczu. Z tego też powodu ostatnie spotkania rozegrały się 30 minut po północy.

Pozostałe spotkania nie były aż tak bardzo nieprzewidywalne oraz zaskakujące. Poniżej możecie zobaczyć wyniki wszystkich spotkań dnia pierwszego: