Illuminar Gaming podczas turnieju Games Clash Masters nie trafiło na łatwych przeciwników. W fazie grupowej dołączeni zostali do x-kom AGO, FURII oraz BIG. By przejść dalej, musieli zwyciężyć z co najmniej dwoma przeciwnikami.

Po zwycięskim pojedynku polsko-polskim, przyszedł czas na to, by IHG zmierzyło się z Brazylijczykami w meczu wygranych. FURIA bez większych problemów pokonała rano BIG 16:7. Pojedynek o wyjście z pierwszego miejsca do fazy play-off rozgrywał się na de_vertigo. Polacy nieźle rozpoczęli po stronie broniącej, zgarniając dwie pierwsze rundy. Brazylijczycy szybko jednak się dozbroili i zaczęli wręcz gromić IHG. Do końca pierwszej połowy udało się zdobyć tylko trzy pojedyncze rundy, co przełożyło się na wynik 10:5 dla FURII. Nie był to na pewno rezultat rewelacyjny, jednak dający jeszcze szanse na powrót. Brazylijczycy wygrali jednak drugą rundę pistoletową i powoli w naszych głowach malowały się czarne scenariusze. IHG szybko jednak odpowiedziało i pomimo słabszego wyposażenia, szybko odpowiedzieli. Niezłe ataki „Innocenta” i spółki doprowadziły do poprawienia rezultatu, choć FURIA nie dawała za wygraną. Rundy numer 20 i 21 wpadły na ich konto i Polacy na pewno poczuli oddech rywala na plecach. To zadziałało na nich jednak niezwykle motywująco. Dwie passy zwycięstw przerwane jedną odpowiedzią ze strony Brazylijczyków zakończyły spotkanie najbliższym możliwym wynikiem. Warto także wyróżnić Pawła „Innocenta” Mocka, który popisał się niesamowitym clutchem 1vs3 na zakończenie spotkania. Jego akcję możecie zobaczyć tutaj!

Przeczytaj:  Czas zacząć pierwszy dzień zmagań Asia Minora!

Illuminar Gaming po dwóch fantastycznych widowiskach zameldowało się w półfinałach turnieju Games Clash Masters. Już jutro przyjdzie im się zmierzyć z jedną z trzech pozostałych na placu boju ekip. Kto to będzie? Tego dowiemy się po kolejnych spotkaniach w Gdynia Arenie! Turniej możecie śledzić na kanałach Games Clash TV oraz PRAWUs w serwisie Twitch.