W ciągu ostatnich kilkunastu lat rynek gier wideo rozwinął się w niewyobrażalnym tempie. Aktualnie co roku wydawanych jest wiele wartych uwagi produkcji, zarówno tych wysokobudżetowych, jak i tych produkowanych przez niezależne, można powiedzieć kameralne studia. Pozostaje jednak pytanie – gdzie nabyć wszystkie te dobroci? Oczywiście w Internecie!

Jednym z protoplastów cyfrowej dystrybucji gier jest doskonale znany Steam. Platforma, utworzona przez Valve jako jedna z pierwszych na dużą skalę rozpoczęła internetową sprzedaż gier wideo. W ostatnich latach, inne duże studia rozpoczęły jednak nowy trend, mający na celu zlikwidowanie monopolu, jaki platforma Steam posiadała. Firmy takie jak Ubisoft, Electronic Arts czy Epic Games tworzą swoje launchery oraz sklepy, w których po kilku kliknięciach myszką możemy stać się właścicielami wielu gier.

Mnogość wszystkich platform dystrybucji może jednak przytłaczać. Między innymi dlatego swoje pięć minut przeżywają aktualnie niezależne sklepy internetowe, oferujące wyłącznie cyfrowe edycje gier. Nie będąc pod władaniem wydawcy, mogą one także oferować konkurencyjne ceny, które nie są narzucane przez gigantów. Gdzie w takim razie można dokonać atrakcyjnych zakupów?

Przeczytaj:  Apteczka24.pl – kupuj tanio sprzęt medyczny w sieci!

Internetowe sklepy z grami

Gamivo – platforma, która swoją premierę miała zaledwie trzy lata temu. Na ich „ryneczku” znajdą się klucze do wszystkich popularnych launcherów, takich jak Steam, Uplay, czy Origin. Charakterystyczną cechą Gamivo jest jednak brak prowizji za płatności oraz niskie marże, dzięki którym dużo gier znajdziecie tam w konkurencyjnych cenach.

Eneba – w tym miejscu do odkrycia czeka wiele kategorii – od gier PC poprzez konsolowe produkcje, kończąc na różnego rodzaju programach komputerowych. Portal może przyciągać klientów prostym designem oraz pełnym wsparciem języka polskiego.

HRK-Game – portal ten może nieco przytłaczać swoim wyglądem, jednak wyróżnia go kilka ciekawych opcji. Jedną z nich jest zakup „Mystery Key”, który przyznaje klientowi losowo wybrany klucz.

G2A – jedno z najpopularniejszych miejsc w sieci, zrzeszające sprzedawców elektronicznych wersji gier. Założona przez Polaków platforma została odwiedzona ponad 19 milionów razy. Laureat wielu nagród posiada w swojej ofercie nie tylko gry, ale również elektronikę, pośród której znajdą się komputery, peryferia oraz konsole.

Przeczytaj:  Dlaczego warto udać się do Zakopanego zimą?

Kinguin – kolejny portal, którym Polacy mogą się chwalić. Działająca od 7 lat inicjatywa znana jest nie tylko ze sprzedaży kluczy do gier wideo, ale również z działalności w esporcie (między innymi własna drużyna Team Kinguin w grze Counter-Strike: Global Offensive)

Porównywarka cen gier

Mnogość portali oferujących gry w wersji cyfrowej, launcherów oraz dziesiątek innych miejsc w sieci, gdzie legalnie można zakupić długo wyczekiwane produkcje przytłacza niejednego gracza. Poszukiwanie najtańszych ofert nie jest jednak takie trudne jak się wydaje. Istnieją w Internecie platformy, które automatycznie wyszukują najkorzystniejsze ceny pośród wszystkich portali i podają je graczom na tacy. Jednym z takich miejsc jest polska platforma CDkeys.cheap. Przed tym portalem nie kryją się żadne tajemnice dotyczące cen oraz promocji. W łatwy sposób gracze wyszukają pożądaną grę oraz przejdą do sklepu z najlepszą ofertą. Pozostaje tylko przygotować portfel i ruszyć na zakupy!