W Counter-Strike, by zajść daleko potrzeba dobrego sprzętu. Jednak czy zawsze trzeba wydawać krocie na klawiaturę? Naszym zdaniem NIE! W tym zestawieniu możecie znaleźć klawiatury za max. 300 zł. Osiągi niektórych z nich dorównują tym, kosztującym często parędziesiąt złotych więcej.

Na rynku możemy znaleźć wiele budżetowych klawiatur. Jednak większość z nich jest niewarta swojej ceny. Jak więc wybrać idealną klawiaturę dla siebie? Można samemu przeszukiwać oferty sklepów albo przejrzeć nasz ranking 10 najlepszych klawiatur do CS:GO! Uwzględniliśmy w nim rodzaj przełączników, opinie użytkowników, wygląd, liczbę przycisków oraz cenę. Sprawdźcie więc, co najbardziej opłaca się kupić za mniej niż 300 złotych.

10. Gigabyte FORCE K83

Gigabyte FORCE K83

Brak podświetlenia, podpórki na nadgarstki oraz średni wygląd. Co więc sprawiło, że klawiatura ta znalazła się w naszym rankingu? Przełączniki! Urządzenie to posiada przełączniki Cherry MX Red, które idealnie sprawują się w grach. Nie są one jednak zbyt tanie. Stąd też producent zaoszczędził na prawie wszystkim co mógł. Nie jest to jednak klawiatura zła. Ciężko w podobnej cenie znaleźć coś lepszego, na takich samych przełącznikach. Dodatkowym plusem tej klawiatury są klawisze funkcyjne (F1 – F12) umożliwiające sprawne sterowanie multimediami i łatwy dostęp do większości popularnych narzędzi.

9. Genesis RX85

Genesis RX85

Jedna z dwóch klawiatur marki Genesis w naszym zestawieniu. Jej wygląd jest naprawdę imponujący. Kolory świetnie się dopełniają, a sylwetka urządzenia wygląda naprawdę ciekawie. „W środku” też nie jest źle. Znajdziemy tam mechaniczne przełączniki Kalih Brown, które świetnie się sprawują przy graniu, jak i pisaniu. Klawiatura wyposażona jest również w klawisze multimedialne oraz bardzo przyjemne pokrętło do zmiany głośności. Niektórzy sądzą, że to zbędny bajer, lecz gdy trafiamy na towarzyszy z Rosji, może być on bardzo użyteczny. Niestety ten model nie posiada podświetlenia RGB. Mamy tu do czynienia jedynie ze stałym, białym podświetleniem. Za więcej opcji kolorystycznych trzeba dodatkowo dopłacić. Problem pojawia się również w tym, że taką wersję klawiatury jest ciężko spotkać w jakimkolwiek sklepie.

Przeczytaj:  [Recenzja] Podkładka SteelSeries QcK XXL

8. MODECOM Volcano Gamer

MODECOM Volcano Gamer

Tym razem propozycja od firmy MODECOM. Pełnowymiarowa czarno-czerwona klawiatura na mechanicznych przełącznikach. Zbiera ona bardzo pozytywne recenzje wśród użytkowników. Faktem jest, że nie można jej zbyt wiele zarzucić. Myślę, że gdyby miała podświetlenie RGB oraz przełączniki Cherry MX, byłaby jedną z topowych klawiatur na rynku dla graczy. Jednak za nieco mniej niż 200 złotych, jest ona jednym z liderów.

7. SPC Gear GK530 Tournament RGB

SPC Gear GK530 Tournament RGB

Na siódmym miejscu znajdziemy pierwszą klawiaturę z podświetleniem RGB w tym rankingu. Mowa tutaj o jednej z trzech klawiatur fimy SPC Gear. Model ten nie posiada numpada, przez co zajmuje mniej miejsca na biurku. Na pokładzie znalazły się przełączniki Kalih. Klawiatura jest dość minimalistyczna, co jednym się może podobać, a innym niekoniecznie.

6. Corsair Gaming K55 RGB

Pierwsza i jedyna klawiatura membranowa w naszym zestawieniu. Jednak ma ona wszystko (poza mechanicznymi przełącznikami), czego można wymagać. Znajdziemy w niej podświetlenie RGB, klawisze do sterowania multimediami, podpórkę pod nadgarstki, czy sześć klawiszy do tworzenia makr. Jest to chyba idealny produkt dla osób lubiących membranówki.

5. MODECOM LanParty RGB

Tani mechanik z podświetleniem RGB? Proszę bardzo! Produkt firmy MODECOM już od dawna cieszy się sporym zainteresowaniem. Nie ma się jednak co dziwić. Ciężko spotkać na rynku lepszą klawiaturę z podświetleniem RGB do 200 złotych. Na minus można zaliczyć przełączniki Outemu, które są słabsze i mniej trwałe od Kalih czy Cherry MX.

Przeczytaj:  [Recenzja] Gamingowa myszka Genesis Krypton 700

4. SPC Gear GK550 Omnis RGB

Tym razem pełnowymiarowy model klawiatury z 7 miejsca. Czym różni się od modelu GK530? Posiada ona podpórkę pod nadgarstki oraz numpada. Na tym różnice się jednak kończą. W naszym zestawieniu wyprzedziły ją trzy klawiatury, co oznacza, że jest tuż za podium.

3. iBOX Aurora K-3 LED KRGB

Nasze podium otwiera w większości nieznany model. Aurora K-3 to klawiatura wyróżniającą się świetnym wyglądem, dużą liczbą przycisków, podpórką pod nadgarstki oraz pokrętłem do zmiany głośności. Wszystko to zostało zamknięte w okolicach 170 złotych. Mamy tu do czynienia ze świetnym stosunkiem cena / jakość.

2. Sharkoon Skiller MECH SGK3 RGB

Na drugim miejscu uplasował się produkt niemieckiej firmy Sharkoon. Cała klawiatura (poza przyciskami) została wykonana z metalu, przez co jest ona bardzo mocna i trwała. Nie musimy się więc martwić, że popsuje się przy upadku z biurka. Niestety miało to również wpływ na cenę. Za nieco mniej niż 300 złotych otrzymamy jeszcze przełączniki Kalih, podświetlenie RGB wraz z oprogramowaniem oraz przycisk odpowiadający za włączenie trybu gamingowego.

1. Genesis Thor 300 TKL

Na pierwszym miejscu znalazła się rewelacyjna klawiatura marki Genesis. Nie posiada ona podpórki pod nadgarstki, numpada oraz podświetlenia RGB. Mimo to zajęła pierwsze miejsce w naszym rankingu. Dlaczego? Ponieważ jest bardzo wytrzymała oraz świetnie się na niej gra. Nic więc dziwnego, że zagościła w domach wielu polskich graczy. Sam mając z nią krótką styczność, odnoszę same pozytywne wrażenia. Klawiatura posiada wszystko to co niezbędne, bez większych udziwnień. Gra się na niej niezwykle komfortowo i przyjemnie. Oczywiście możemy się przyczepić do tego, czego urządzenie nie posiada, lecz po co? Całokształt prezentuje się znakomicie, a to chyba najważniejsze.