Niedługo Zaczynamy wakacyjny weekend w Łebie, czyli wydarzenie dla wszystkich fanów e-sportu. Będziemy mogli na żywo obserwować finały rozgrywek w League of Legends i Rainbow Six: Siege, z łączną pulą 7 000 złotych nagrody!
Impreza gamingowa z elementami cosplayu, organizowana jest przez Estiny, pod patronatem marki OPTIMUS oraz przy współpracy z nadmorskim miastem. Odwiedzający wydarzenie gracze będą mogli również wziąć udział w zawodach TEKKEN 7, które są organizowane przez Fighting Games Challenge. Łączna pula nagród w ogólnych rozgrywkach wynosi 7 000 złotych, ale dla przybywających widzów również możemy się spodziewać wielu nagród i bonusów.

Obserwatorów czekają konkursy m.in od Collide z pulą nagród sponsorowaną przez Ubisoft. OPTIMUS ustawi również swoje gamingowe komputery z serii E-Sport w komplecie z fotelami od Pro-Gamer by Yumisu. Zobaczyć będziemy mogli także prezentację modyfikacji komputerowej 'Tipsa” czyli Staszka Wiertelaka. Wszystko to można będzie spotkać w sferze Free2Play. Spodziewać się możemy również strefy retro z kultowymi MARIO BROS i Tony Hawk’s Pro Skater, odwiedzić będzie można też sferę komiksów i RC ze zdalnie sterowanymi modelami. Dla rodziców odwiedzających wydarzenie zorganizowane jest również miejsce zabaw dla najmłodszych, ponadto usłyszymy też specjalne, profesjonalne radio komentatorskie. Wyznaczona zostanie także strefa foodtrucków, aby żaden gracz nie został rozproszony przez głód.

Jedna z większych i ciekawszych atrakcji odbędzie się w sobotę, spodziewać się możemy wielkiej cosplayowej parady ulicami miasta Łeba. Zostanie również przeprowadzony konkurs na najlepsze przebranie festiwalu z szansą na nagrodę pieniężną. Organizatorzy poza postaciami z gier liczą również na postaci z komiksów i filmów. W niedzielę, można również zrobić dobry uczynek, ponieważ zorganizowana będzie mobilna stacja krwiodawstwa. 

Jak widać przed nami jeden z większych i ciekawszych eventów tego roku, szykuje nam się wydarzenie na miarę gamingowego Pyrkonu i na pewno warto zobaczyć to na własne oczy! Życzymy dobrej zabawy!