Masters Qualifiers w grze Heartstone ruszyły pełną parą. Kilka zmian w systemie kwalifikacji.

Już od 12 grudnia trwają Masters Qualifiers do Masters Tour Indonezja. Kwalifikacje zakończą się dokładnie 26 stycznia 2020r. Zostały wysłuchane opinie, jak i sugestie wielu zawodników i nie tylko. Wydawca wprowadził pewne innowacje, a  jedne z ważniejszych do odnotowania to na pewno:

  • Liczba zawodników została zwiększona do 512
  • Odtąd mecze będą rozgrywane w systemie pucharowym
  • Została ułatwiona droga do zdobycia zaproszenia do następnego etapu (gracz musiał 6 razy w danym sezonie kwalifikacyjnym być w TOP8 od teraz wystarczy że będzie tylko 5 razy)
  • Na koniec miesiąca będą wysyłane zaproszenia dla zawodników z TOP16 rankingu (o ile zawodnik nie dostał już zaproszenia)
  • Wiadomo, że w kwalifikacjach zmienione zostały zasady przyznawania pakietów 

Sam turniej odbędzie się 20-22 marca 2020r. Blizzard Entertainment oraz AKG Games podczas turnieju w marcu ugoszczą 300 zaproszonych zawodników z całego świata, a pula nagród wyniesie 250 000 USD. Czy będziemy w stanie zobaczyć kiedyś na esportowej scenie Hearthstone Polaka? Wierzę, że kiedyś się taki znajdzie! Jak myślicie, kto wygra Masters Tour Indonezja? Macie swojego kandydata na 1. miejsce w całym turnieju? Wiem tyle, że będzie duża konkurencja i emocji na pewno nie zabraknie. Możliwe, że zobaczymy sporo kart z nowego dodatku „Wejście Smoków”.