Heroes of Might and Magic III – Mistrzostwa Polski Finał !

 

Już 2 czerwca tego roku w studio esportowym w stolicy naszego kraju odbędzie się pojedynek najlepszych z najlepszych w grze Heroes of Might and Magic III. Na tą chwilę nie znamy jeszcze finalistów, data zakończenia półfinałów to 23 maja i to właśnie wtedy poznamy dwie osoby, które powalczą o tytuł najlepszego i nagrody pieniężne:
I miejsce – 2000 zł
II miejsce – 1000 zł
III miejsce – 500 zł
Jak widzimy tytuł, który nie jest zbyt popularny wśród osób, które czynnie uczestniczą w branży esportowej, oferuje wartościowe nagrody.
Jeśli interesuje Was przebieg rozgrywek do aktualnej fazy, spójrzcie sami na DRABINKĘ, która rozjaśni Wam sytuację.
Tytuł potocznie nazywany Herosami jest z nami od roku 1999 i starsi nasi czytelnicy na pewno zagrywali się w niego gdy chodzili do szkoły podstawowej czy gimnazjalnej. Sami osobiście pamiętamy kilkugodzinne rozgrywki wybranym przez nas bohaterem w ulubionym królestwie. Niestety przyznamy się bez bicia, że nie przykładaliśmy dużej wagi do strategii jaką rozgrywaliśmy nasze tury, a to właśnie o plan, jakim prowadzimy naszych bohaterów, odgrywa dużą rolę na poziomie jaki prezentują finaliści omawianego turnieju.

(My wybieraliśmy Zamek, Archanioły mające możliwość wskrzeszania zawsze przynosiły nam zwycięstwo)

 

W rozgrywce wcielamy się w dowódcę prowadzącego pewną liczbę bohaterów, którzy posiadają swoje miasta, gdzie budujemy i ulepszamy budowle. Pozyskujemy z nich nasze jednostki wojenne, uczymy się nowych zaklęć, handlujemy surowcami… Cele gry ustalone są przez autora rozgrywki, np zdobycie wszystkich miast na mapie, zebranie określonej liczby zasobów lub odkrycie całej układanki w celu znalezienia Graala. Przegramy nie tylko wtedy jeśli wszyscy nasi bohaterowie zginą, ale kiedy nie będziemy mieć też żadnego miasta. Gra to nic innego jak strategia turowa, gdzie podczas każdej tury zdobywamy jakąś część mapy odkrywając nowe kopalnie surowców, walczymy z jednostkami wrogów, czy zdobywamy nowe miasta. To tak w skrócie, by przekonać się jak bardzo gra potrafi wchłonąć nas w swoją fabułę musimy ją po prostu włączyć.

Jeśli jesteście fanem opisywanego tytułu i chcesz być częścią wydarzenia, które jest największym w naszym kraju, organizatorzy zapraszają Was do wzięcia udziału w Wielkim Meetupie Heroes. W popularnym wśród graczy barze w stolicy – New Meta Bar będzie sporo atrakcji dla wszystkich odwiedzających. Najważniejsze to oczywiście wspólne oglądanie meczu finałowego na dużym ekranie,  przy piwie(dla pełnoletnich) i pysznym burgerze, możliwość zmierzenia się ze znajomym w pojedynku jeden na jednego, czy też koncert Heroes Orchestra, która przypomni Wam jakie melodie towarzyszyły godzinnym rozgrywkom.

To wszystko w New Meta Bar przy ulicy Grzybowskiej 30 w Warszawie, 2 czerwca od godziny 13:00. Ważna informacja to rezerwacja miejsc, których jak informuje organizator już jest niewiele, z racji sporego zainteresowania eventem.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie na Facebooku dotyczące rozgrywki: KLIK oraz związane ze spotkaniem w Meta Barze KLIK