Poznań Game Arena wspólnie z ESL Polska szykują na czas poznańskich targów, które odbędą się 12-14.10.2018r., wiele atrakcji. Jedną z nowości ma być turniej ESL Pro European Championship.

Rozgrywki ESL Pro European Championship planowane są jako nowa część w ramach systemu ESEA, maja wejść w życie po raz pierwszy w 29 sezonie ESEA MDL. W turnieju tym weźmie udział 10 drużyn, które zdobyły mistrzostwa swojego kraju. Najlepsze 4 zespoły uzyskają awans do finałów, które odbędą się właśnie podczas PGA. Turniej  będzie rozgrywany w systemie pucharowym i potrwa 2 dni. Pierwsze mecze zaplanowano na 13.10, natomiast mecz finałowy drabinki przegranych i wielki finał odbędą się dzień później, w niedzielę 14.10. Dwie najlepsze drużyny, które awansują do spotkania finałowego, a nie miały już wcześniej takiej możliwości, dostaną bezpośredni slot do Relegacji ESEA. W puli nagród całego turnieju do wygrania jest ponad 300 000 złotych!

Liczba slotów dla poszczególnych krajów w ESL EPEC przedstawia się następująco:

– Polska – 1 slot zaproszenie do turnieju + 1 slot w eliminacjach online

– Niemcy, Francja, Wielka Brytania – 2 sloty w eliminacjach online

-Hiszpania, , Włochy, Turcja, Państwa bałkańskie, kraje Beneluxu – 1 slot w eliminacjach online

Oprócz tego,  na PGA odbędą się finały ESL Mistrzostw Polski, gdzie poznamy najlepszą drużynę w naszym kraju. Pula nagród wynosi aż 260 000 złotych!

Oprócz turniejów nie można także zapomnieć o wielu innych atrakcjach. W hali nr 5 będzie można odwiedzić oficjalny sklep ESL Polska i wiele innych stoisk z ciekawą ofertą dla graczy i nie tylko.

Poznań Game Arena to największa w Polsce i jedna z największych tego typu imprez w Europie. W roku 2017 PGA może się pochwalić następującymi wynikami: 72817 uczestników targów mówi samo za siebie. 10 pawilonów, ponad 46 000 metrów kwadratowych powierzchni, 1500! stanowisk Free2Play, konkurs cosplay z liczbą 250 uczestników, liczby są oszałamiające. To na poznańskich Targach odbyła się premiera Xbox One X, gdzie w specjalnie przygotowanej strefie mogliśmy zobaczyć jak działać będzie najnowsza konsola.

Nie można pominąć zeszłorocznych finałów Pucharu Polski Cybersport w CS:GO i LOLu, gdzie  w tytule strzelanki zmierzyły się drużyny Pride z tommorow.gg gdzie wynikiem 2:0 zwyciężyły 'Orły’. Tytuł najlepszej drużyny w Lidze Legend przypadł Pompa Team, która pokonała rywali  z Illuminar Gaming. Łączna kwota wygranych w PPC to 50 000 zł!

Jeśli ktoś śledził projekt od Lenovo – 30 days to pro, gdzie w skrócie, chodziło o przygotowanie piątki zawodników, wyłonionych w eliminacjach i 'wrzuconych’ do profesjonalnego Gaming House’u by zrobić z nich profesjonalnych graczy, to właśnie na ubiegłorocznym PGA mógł zobaczyć finał tej akcji. Pompa Team była rywalami drużyny Legion[ekipa z projektu Lenovo] i pokonała ekipę z projektu, jednak to miał być dopiero ich pierwszy poważny sprawdzian w profesjonalnym graniu.

Poza tymi atrakcjami,  w zeszłym roku odbyło wiele innych ciekawych wydarzeń i stref, jak np:

– muzeum Gier Wideo,

– Virtual Garden. Międzynarodowa grupa ponad 40 artystów zaprezentowała projekty audiowizualne, interaktywną grafikę cyfrową, filmy, animacje oraz autorskie, artystyczne gry,

– Ekskluzywne pokazy na scenach. Zarówno na Głównej Scenie Twitch jak i Małej Scenie umiejscowionej w strefie gier indie, odbywały się pokazy gier w tym wiedźmińskiej gry karcianej Gwint od CD Projekt Red, Fronstpunk, Tower 57, Moonlighter i Children of Morta od 11 bit studios znanego z This War of Mine oraz Sand is The Soul i wiele innych rzeczy,

–  Game Industry Conference czyli X edycja konferencji  wcześniej znanej pod nazwą Zjazd Twórców Gier. Wydarzenie odbyło się̨ w dniach 5-8 października 2017 będąc kolejny raz atrakcją targów..

– Nie zabrakło spotkań z Youtuberami czy gwiazdami internetu.

Zeszłoroczne Targi przyciągnęły ogrom odbiorców.

W Poznaniu i w tym roku  będzie się działo i emocji nie powinno zabraknąć!

Bilety dostępne w sprzedaży pod adresem: KLIK