PGE Dywizji Mistrzowskiej

Przed nami zwieńczenie całorocznej rywalizacji w PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Już 2 grudnia w finale na stadionie Legii Warszawa, w The Collective, PGE Turów Zgorzelec i ThunderFlash zagrają o tytuł mistrza rozgrywek CS2 w PLE.

Emocje cały rok

Rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE w 2023 roku podzielone zostały na trzy splity, podczas których drużyny drużyny zbierały punkty w klasyfikacji generalnej i mogły wygrać łącznie 255 000 PLN. Sześć drużyn z największą liczbą punktów awansowało do fazy finałowej, gdzie pula nagród to 150 000 PLN. Teraz na placu boju pozostały już tylko PGE Turów Zgorzelec i ThunderFlash.

Elektryzująca rywalizacja

PGE Turów Zgorzelec i ThunderFlash mierzyły się ze sobą w tegorocznych rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej dwukrotnie. Raz górą byli zawodnicy w zielonych koszulkach, a w kolejnym starciu triumfowali gracze spod znaku błyskawicy. Najbardziej w pamięci kibiców utkwił na pewno finałowy mecz 2. splitu, gdzie obejrzeliśmy 173 rundy, co ustanowiło rekord pod względem najdłuższego meczu w historii profesjonalnych rozgrywek CS:GO na świecie. Wówczas górą było PGE Turów Zgorzelec, ale zawodnicy ThunderFlash z pewnością liczą, że finał 2 grudnia padnie już ich łupem.

Przeczytaj:  Znamy zwycięzców PGE Nowy Poziom PLE w Łomży

Event finałowy PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej będzie wydarzeniem niezwykłym z kilku względów. Po pierwsze, będzie to jeden z pierwszych finałów LAN-owych rozgrywanych w formule Counter-Strike 2, czyli nas†ęcy kultowego CS:GO. Po drugie, wracamy z eventem finałowym do The Collective, albowiem to miejsce idealnie łączy tradycje sportowe z nowoczesną rozgrywką. Po trzecie, co chyba najważniejsze, w finale mamy dwie drużyny, które niedawno pobiły rekord pod względem najdłuższego meczu w historii rozgrywek CS:GO, dlatego mam nadzieję, że podobne emocje zapewnią nam w sobotę” – mówi Adam Gil, Head of Esports PLE.

Finał rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej, pomiędzy PGE Turów Zgorzelec a ThunderFlash, odbędzie się 2 grudnia w The Collective, na stadionie Legii

Transmisja na kanale Twitch.tv/ple_gg oraz w telewizji Polsat Games.