Clan Impe to organizacja zrzeszająca wielu graczy w różnych dywizjach. Pięć dni temu ich dywizja R6 PS4 zajęła 3 miejsce turnieju organizowanym przez Polska Gaming Arena oraz Sprzymierzeni Gaming Creators. Udało nam się porozmawiać z organizacją i zapytać m.in. o ich plany na przyszłość oraz dotychczasowe osiągnięcia.

Jak powstał Clan Impe?

Nasza organizacja powstała podczas wspólnej rozgrywki trzech znajomych. Grając w Rainbow Six Siege, postanowili założyć drużynę, grającą stricte w wyżej wymieniony tytuł. Było to ok. 2 lat temu. Po pewnym czasie drużyna przerodziła się w większy projekt.

Jak obecnie wygląda struktura organizacji (dywizje, zarząd, osoby wspomagające itp.)?

Są dwie osoby decyzyjne, jeden menadżer ds. koordynacji drużyn. Dywizje, które nas reprezentują to:

  • Legion CS:GO
  • Legion R6 na PS4
  • Dwie osoby grające w Fortnite na PC
  • Legion CoD:BO4 na PS
  • Legion LoL’a
Na czym obecnie najbardziej się skupiacie?

Obecnie najważniejszym priorytetem jest dla nas pozyskanie partnerów oraz sponsorów, aby zapewnić naszym graczom jak najlepsze warunki rozwoju.

Jakie są wasze cele na przyszłość?

W najbliższej przyszłości chcielibyśmy wspiąć się na jeszcze wyższy poziom pod każdym względem – zarówno pod względem osiągnięć naszych zespołów, jak i warunków dla naszych zawodników. Pracujemy również nad poszerzeniem zasięgów.

Jakie są wasze dotychczasowe osiągnięcia?

Możemy pochwalić się naszym zespołem CoD’a, który ma tytuł Mistrza Polski 2018 w trybie Search and Destroy na PS4. Oprócz tego, nasza dywizja CS’a wygrała niedawno mniejszy turniej. Gdy posiadaliśmy w swoich szeregach drużynę R6 na Xbox, wielokrotnie zajmowała TOP 16 miejsc w Europie na turniejach ESL.

Z jaką osobą/firmą w najbliższym czasie chcielibyście nawiązać współpracę?
Mamy swoje typy, ale nie chcielibyśmy zdradzać na ten moment o kim mowa.
Z jakimi problemami przez te ostatnie 2 lata się borykaliście?
Po wspólnym wyjeździe naszych byłych zawodników na IEM w celu integracji, część zawodników się „wypaliła” i ciężko było znaleźć osoby, które swoim podejściem i zaangażowaniem, mogłyby reprezentować naszą organizację. Na szczęście udało się i teraz liczymy na naszych legionistów.
Czy jest organizacja, na której się wzorujecie?

Raczej staramy się iść swoją ścieżką. Oczywiście obserwujemy poczynania wielu organizacji i kibicujemy im w rozwoju, ale działamy według naszych założeń.

To tyle z moich pytań. Dzięki wielkie za wywiad.
Również dziękujemy.