Jakie jest pierwsze skojarzenie z graczem komputerowym? Można pokusić się o stwierdzenie, że gracz komputerowy utożsamiany jest z chłopakiem, który spędza zbyt wiele czasu przed komputerem. Przede wszystkim należy jednak zacząć od tego, że na rynku są gry dla dziewczyn i chłopców, także płeć nie ma znaczenia. Niemniej oczywiście być może jest tak, że częstszymi graczami są chłopcy.
Świat wirtualny, który wypiera rzeczywistość
O czym jeszcze warto wspomnieć? Na pewno gracz komputerowy może być utożsamiany z kimś, kto jest niejako wyparty z życia społecznego. Tak oczywiście może być, ale nie oznacza to tego, że gracz komputerowy nie ma znajomych.

 

Dobrze też poruszyć kwestię uzależnienia. Uzależnienie od gier komputerowych to choroba, która rozwija się bardzo dyskretnie i jest niewątpliwie bardzo groźna. W końcu osoba uzależniona nie potrafi sobie radzić bez gier komputerowych. Dokładniej mówiąc, izolacja od gier może być równoznaczna z pojawieniem się agresji. W kwestii uzależnienia niewątpliwie istotne jest też podejście rodziców — rodzice muszą pilnować, żeby dziecko nie zatraciło kontaktu z rzeczywistością.
Granie w gry sposobem na życie
Warto też zwrócić uwagę na drugą stronę medalu — rzeczywistość przedstawia się tak, że granie w gry może być sposobem na życie. Nie wiesz, o czym mowa? Chodzi oczywiście o e-sport, czyli sport elektroniczny. Zapewne nie brakuje osób, dla których granie w gry to nie jest sport, ale zakłamywanie rzeczywistości nie ma żadnego sensu. Co więcej, turnieje e-sportowe mają swoich wielu zwolenników.

Przeczytaj:  Jak wybrać dysk przenośny?

 

Dobrze też odnieść się do inicjatywy Andrzeja Dudy, która była efektem apelu graczy FIFA. Prezydent naszego kraju nie tak dawno zainicjował powołanie polskiej Narodowej Drużyny w grze FIFA. Był to bezsprzecznie bardzo ważny krok, który sprawił, że Polska znalazła się w elicie (otóż mimo popularności gry nasza reprezentacja to jedna z pierwszych drużyn narodowych powołanych w Europie).
Popularność sportowców a popularność e-sportowców
 

Nie ulega wątpliwości, że na ten moment sportowcy, cieszą się znacznie większą popularnością niż e-sportowcy. Czy to się w przyszłości zmieni? Czas pokaże, ale wydaje się, że nie można niczego wykluczyć. Sport to poza sukcesami również biznes. Dobrym przykładem jest piłka nożna, na temat popularności piłki nożnej można powiedzieć bardzo wiele i to bez względu na kraj czy kontynent. Poza tym tak jak już zostało wspomniane, turnieje e-sportowe cieszą się popularnością, tak więc jest zapotrzebowanie na komputerowe rozgrywki.