Zawodnicy z Danii pokonali 2:1 Finów z ENCE i są już pewni występu na Majorze w Londynie. Czeka ich teraz finał EU Minora, który stoczą przeciwko Ninjas in Pyjamas!

Spotkanie w formacie bo3 rozpoczął Dust2. ENCE od początku zdominowało grę. Stronę terrorystów rozegrali oni niemal bezbłędnie, zgarniając rundę pistoletową, a po niej kolejne 12 na swoje konto. Broniące OpTic było po prostu bezradne. Połowa zakończyła się wynikiem 13:2. Formacja z Danii miała jednak jeszcze wolę walki i wraz z wygranymi pistoletami zdobyła pierwsze cztery rundy drugiej połowy. Było to niestety zbyt mało, by wyrwać ENCE pierwszy punkt mapowy. Dowieźli oni zwycięstwo do końca, kończąc Dust2 wynikiem 16:7.

Mapą numer dwa był Mirage. Był to pokaz totalnej dominacji OpTic Gaming. Zdobyli oni 13 rund po stronie CT, a później kolejne 3 grając jako terroryści. Finowie nie mieli nic do powiedzenia, gdyż przez całą mapę warunki dyktowali Duńczycy. JUGi i spółka zwyciężyli wynikiem 16:2, doprowadzając do remisu 1:1. Mapą decydującą o grze na FACEIT Majorze było Inferno.

Przeczytaj:  Promocja na naklejki Starladder Major 2019 już dostępna!

Ponownie mieliśmy okazję zobaczyć, jak mocne są obydwa zespoły po stronie atakującej. Mimo świetnego początku OpTic (5:0), ENCE powróciło i zdobyło 9 z kolejnych 10 rund. Rezultat po połowie, to 9:6 dla ekipy z Finlandii. Wydawać się mogło, że wygrana jest dla fińskiej formacji na wyciągniecie ręki. OpTic pokazali jednak, że nie zamierzają odpuścić- wspaniały powrót po zmianie stron i tylko 2 stracone rundy, pozwoliły Duńczykom odetchnąć z ulgą. Ogromną rolę odegrały fragi gade’a- grał on na Inferno po prostu świetnie. OpTic Gaming mogą być więc pewni, że zagrają na najważniejszym turnieju tego roku w Londynie. Czeka ich jeszcze pojedynek z NiP, również pewnym Majora, o najwyższy stopień podium europejskiego Minora. Mecz ten odbędzie się około 16:30- emocje gwarantowane. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za świetne widowisko!