Polska Liga Esportowa i PGE Polska Grupa Energetyczna mają przyjemność zaprosić na kolejne zmagania z cyklu PGE Nowy Poziom PLE. Turniej finałowy 4. sezonu odbędzie się 28 października w Łomży, a pula nagród to 20000 PLN.

PGE Nowy Poziom PLE to wydarzenie, które przyciąga coraz więcej młodych osób, doceniających wartość edukacyjną esportu. To także okazja dla amatorskich graczy, którzy mogą pokazać swój talent i w przyszłości przebić się do najlepszych polskich drużyn.

W czwartym sezonie PGE Nowy Poziom PLE gracze rywalizują w czterech popularnych tytułach: Counter-Strike 2, EA Sports FC 24, League of Legends oraz Clash Royale. Eliminacje wystartowały na początku października, ale wciąż można wziąć udział w zmaganiach. Zapisy prowadzone są na platformach Chellengermode oraz Faceit. Finały 4. sezonu rozgrywek odbędą się 28 października w Parku Wodnym w Łomży.

“W ramach projektu PGE Nowy Poziom PLE staramy się pokazywać w różnych częściach Polski wartości i możliwości, jakie stwarza esport. Nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również osobom starszym. Dlatego podczas naszych eventów łączymy turnieje esportowe z bezpłatnymi warsztaty i strefami edukacyjnymi. Wydarzenia PGE Nowy Poziom PLE staramy się organizować w takich miastach, gdzie esportowych aktywacji jest niewiele lub w ogóle ich nie ma. Stąd wybór Łomży, gdzie zagoszczą finały czwartego seszonu  – mówi Tomasz Chomczyk, Head of PR & Communication Polskiej Ligi Esportowej.

Przeczytaj:  Poznaliśmy zwycięzców premierowej edycji PLE: Nowy Poziom

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łomży i okolic na to wydarzenie. Przyjdźcie, kibicujcie, zagrajcie w popularne tytuły i obserwujcie największe rozgrywki esportowe w regionie. To będzie świetna okazja, by poznać świat esportu.

PGE Nowy Poziom PLE to unikalny projekt esportowo-edukacyjny. Są to pierwsze w Polsce masowe rozgrywki osadzone w profesjonalnej strukturze. W ramach tego przedsięwzięcia stworzyliśmy pionierską sieć rozgrywek na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej oraz rozwijanie kompetencji graczy.

Więcej szczegółów odnośnie do wydarzenia znajdą państwo na stronie nowypoziom.gg oraz Facebooku i innych mediach społecznościowych Polskiej Ligi Esportowej. Partnerami rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE są PGE Polska Grupa Energetyczna i G2A. Rozgrywki objęte są Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.