Za nami mecze pierwszej kolejki fazy grupowej. Od środy będziemy mogli obserwować mecze rewanżowe. Najlepiej z naszych rodaków na razie prezentuje się Erdote. Jego Vodafone Giants zajmuje 1. miejsce w grupie B, mając na koncie 3 zwycięstwa. Hiszpańska organizacja mierzyła się z mistrzami Ultraligii- AGO ROGUE , LDLC OL i Defusekids. Woolite i spółka wygrywając tylko jedno spotkanie po pierwszym tygodniu, uplasowali się na trzecim miejscu. Bardzo dobrze pokazała się jedyna w pełni polska drużyna- K1CK. W swojej grupie wygrali dwa mecze, ulegając tylko Schalke. Natomiast Tabasko wraz z YDN gamers wygrał jedno spotkanie.

Podsumowanie meczów Polaków:

Grupa A: YDN Gamers (Tabasko)

Drużyna mistrzów Włoch była wskazywana od początku na drużynę, która powinna zająć ostatnie miejsce w swojej grupie.

Dzień 2: YDN Gamers vs GamerLegion

Niemiecka drużyna od samego początku narzuciła tempo rozgrywki, którego gracze YDN nie wytrzymali. GL szybko wyrobiło sobie przewagę i powiększało ją z każdą minutą. Reprezentanci Niemiec przez dobrą kontrolę meczu pewnie wygrali to spotkanie.

Dzień 3: YDN Gamers vs GamersOrigin

Świetne rozpoczęcie meczu przez polskiego leśnika. Tabasko świetnie zagrał początkową fazę gry, przelewając pierwszą krew na środkowej aleji, oraz zgarniając solowe zabójstwo na przeciwnym junglerze. Mistrzowie Francji byli bardzo zagubieni, jednak jedna akcja na dolnej aleji, w której zdobyli 3 zabójstwa doprowadziła do wyrównania sytuacji w złocie, a później GO zaczęło tworzyć przewagę i w 38. minucie sięgnęli po zwycięstwo.

Dzień 4: YDN Gamers vs BT Excel

Pojedynek dwóch drużyn z bilansem 0-2, jednak to wicemistrzowie Wilekiej Brytanii byli tu faworytami. Drużyna Polaka ponownie świetnie rozpoczęła. Na szczęście nie utracili tej przewagi tak jak w meczu na GamersOrigin i po 40 minutowej grze wygrali spotkanie, kończąc tydzień z bilansem 1-2.

Grupa B: Vodafone Giants (Erdote) i AGO ROGUE

Mistrzowie Hiszpanii byli wskazywani jako faworyci do zwycięstwa całego turnieju. Natomiast mistrzowie Polski nie są nawet w predykcjach drużyną, która miałaby wyjść z grupy.

Dzień 1: Vodafone Giants vs LDLC OL

Przez znaczną część spotkania to Francuzi mieli przewagę. Zawodnicy hiszpańskiej organizacji zdobyli duszę smoka. Odmieniło to całe spotkanie i ostatecznie to drużyna Polaka cieszyła się ze zwycięstwa.

AGO ROGUE vs Defusekids

Mistrzowie Ultraligii od samego początku zdobyli przewagę. Nie potrzebowali nawet Nashora aby zniszczyć inhibitor. Gdy już zdobyli tego potwora, przeciwnicy nie mieli już szans przeciwstawić się polskiej drużynie.

Dzień 3: Vodafone Giants vs Defusekids

Pomimo pierwszej krwi dla holenderskiego zespołu to drużyna Polaka miała przewagę na mapie i już w 22. minucie zdobyła duszę smoka, co końcowo doprowadziło do spokojnego i kontrolowanego zwycięstwa mistrzów Hiszpanii.

AGO ROGUE vs LDLC OL

Przez długi czas rozgrywka była bardzo wyrównana. Jedynym aspektem, w którym AGO odstawało była ilość smoków. LDLC bardzo dobrze grało wokół tych miejsc na mapie. Doprowadziło to do duszy smoka dla Francuzów. Gdy Polacy podchodzili pod  inhibitor na dolnej aleji, odbyła się bardzo ważna walka drużynowa, którą nasi mistrzowie przegrali. Konsekwencje tej walki były dla nas ogromne. Pomimo wyrównanej gry to Francuzi wygrali spotkanie

Dzień 4: Vodafone Giants vs AGO ROGUE

Było to bradzo zacięty pojedynek. Gra przedłużała się tak długo, że prawie każdy zawodnik miał pełen ekwipunek. Końcowo to AGO ROGUE ponieśli drugą porażkę, czym skomplikowali sobie swoje szanse na wyjście z grupy.

Grupa C: K1CK Neosurf

Wicemistrzowie Ultraligii przeszli fazę Play-in EU Masters w pięknym stylu, pomimo tego nie byli stawiani w roli faworytów do wyjścia z tej grupy.

Dzień 1: K1CK Neosurf vs Team Singularity

Szybkie, bezstresowe zwycięstwo Polaków. Świetna gra naszych zawodników. Z tego meczu na pewno zostanie zapamiętany quadrakill Pukistyle w 16. minucie.

Dzień 2: K1CK Neosurf vs Movistar Riders

Tym meczem K1CK zaskoczyło całą esportową Europę. Nikt nie spodziewał się zwycięstwa Polaków w takim pięknym stylu. Podopieczni Delorda zagrali wspaniałą, konsekwentną grę, przez co wygrali to spotkanie.

Dzień 4: K1CK Neosurf vs Schalke 04 Evolution

Znowu bardzo dobry początek meczu w wykonaniu Polaków. Tym razem jednak przeciwnicy dotrzymywali tempa naszym zawodnikom, a przez lepszą kompozycje w dalszej części gry to mistrzowie Niemiec mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Drugi tydzień zapowiada się bardzo emocjonująco dla polskich kibiców. Już w środę będziemy mogli obserwować zmagania w grupie B (AGO i Giants). W czwartek zobaczymy YDN, a w piątek o awans powalczy K1CK.