Piłka nożna i esport były do tej pory dwoma różnymi światami. Zmienić ten fakt postanowiło jednak PZPN, powołując do życia reprezentację Polski w eFutbolu!

Lipcowy wpis prezesa PZPN zaciekawił niejednego fana gier komputerowych, jak i sportów elektronicznych. Zbigniew Boniek mówił w nim, że w sierpniu powoła reprezentację Polski w esporcie. Miesiąc jednak minął, a żadne znaki na niebie nie wskazywały, żeby coś w tym temacie miało się zmienić. Tymczasem ni stąd ni zowąd PZPN oficjalnie poinformował o wejściu do świata sportów elektronicznych.

Polski Związek Piłki Nożnej docenia potencjał eFutbolu, traktując go jako nowy element wspierający rozwój piłki nożnej i utrzymujący zainteresowanie tą dyscypliną – przyznał w oficjalnym oświadczeniu Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN. – W gry z serii FIFA oraz PES grają codziennie tysiące młodych ludzi w Polsce i chcemy, aby oni również dołączyli do społeczności piłkarskiej w naszym kraju. Jest to nowy rodzaj konsumowania piłki nożnej i chcemy się w niego jako federacja mocno zaangażować – dodał.

W październiku otrzymamy więcej informacji dotyczących turniejów eliminacyjnych do reprezentacji Polski w eFutbolu.