PUBG Europe League to europejska liga w grze „battle royale” – PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.  Sekcja, której siedziba znajduje się w Berlinie, reprezentuje europejską część oficjalnego tegorocznego sezonu rozgrywek prowadzonych przez PUBG Corporation i Starladder. Trzecia i ostatnia faza sezonu obejmie zmagania 16 największych e-sportowych zespołów na świecie.

W tegorocznym turnieju udział wezmą udział tak kultowe drużyny jak FaZe Clan, Natus Vincere, Team Liquid, G2 Esports, Pittsburg Knights, Team SoloMid czy Ninjas in Pyjamas, a pula nagród zawodów osiągnie 350 000 USD. Początkowe mecze odbywać się będą od 18-12:00, a finał trzeciego etapu odbędzie się 6 października. Natomiast finał pucharu promocyjnego oglądać będziemy mogli już 20 października. Wczoraj firma Samsung oficjalnie ogłosiła sponsorowane PUBG, dzięki czemu pierwszy raz w historii rozgrywki odbędą się na zakrzywionych monitorach, w tym przypadku na C27RG5. Model ten, który po raz pierwszy zaprezentowano na targach E3 2019, oferuje najwyższą w branży częstotliwości odświeżania wynoszącą 240 Hz i kompatybilność z NVIDIA G-SYNC.

Sukces monitorów CRG5 Samsunga polega na jego częstotliwości odświeżania, która wynosi aż 240 Hz. Komfortu gry dodaje zakrzywiony wyświetlacz, który sprawia wrażenie jakby płynny i wirtualny świat otaczał zawodnika.

„Monitor ma 27 cali i stanowi połączenie krzywizny ekranu 1500R z błyskawicznym odświeżaniem zapewnionym przez technologię 240Hz RapidCurve™. Częstotliwość odświeżania wynosząca 240 Hz pozwala na szybkie reagowanie w ciągle zmieniającym się środowisku gry, natomiast zakrzywiony ekran 1500R zapewnia lepszą kontrolę nad całym polem bitwy. Aby wyeliminować rwanie, zacinanie się i wszelkie opóźnienia, postawiono na technologię G-sync firmy NVIDIA, która synchronizuje procesor graficzny (GPU) z matrycą, oferując graczom wyjątkowo dynamiczną i płynną rozgrywkę w każdej scenie w rozdzielczości Full HD.

Współczynnik kontrastu 3000:1 oznacza, że najnowszy zakrzywiony monitor do gier firmy Samsung zapewnia głębszą czerń i jaśniejszą biel, a także odwzorowuje najdrobniejsze szczegóły w najjaśniejszych i najciemniejszych częściach obrazu, w efekcie dając użytkownikowi większą przyjemność z gry.”

Ponadto monitor oferuje wiele trybów gry, aby zapewnić graczowi większy komfort i przyjemniejszą rozrywkę. Tryby są opcjonalne i automatycznie dopasowują się do czerni gamma, kontrastu i koloru, a tryb Low Imput Lag pomoże zminimalizować opóźnienie, pojawiające się pomiędzy urządzeniami peryferyjnymi a wyświetlaczem. Dodatkowo Samsung zadbał o funkcję oszczędzającą zmęczone oczy i ogranicza emisję niebieskiego światła.