Fot. Materiały prasowe (x-kom AGO)

x-kom AGO dołączyło do Teamu Razer. Dotychczas sprzęt “Jastrzębiom” dostarczał Corsair, jednak to już przeszłość, bowiem Razer – wiodąca marka lifestylowa dla graczy postanowiła połączyć siły z polską organizacją. Dzięki tej współpracy zawodnicy będą otrzymywali urządzenia peryferyjne. To jednak nie wszystko, bo jak się dowiadujemy – Razer będzie wspierał AGO w działaniach przez sezon 2020.

Ameryki nie odkryjemy, jeśli stwierdzimy, że esport dynamicznie się rozwija, a także cała branża stała się jeszcze bardziej konkurencyjna. Żeby osiągać najlepsze wyniki, graczom nie wystarcza ciężki trening, ale także zoptymalizowany sprzęt, który nie będzie czynnikiem ograniczającym. Takie podejście dzieli Team Razer jak i x-kom AGO. To główny motor napędowy współpracy.

Trening z technologią

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na największych esportowych wydarzeniach x-kom AGO zmienia swoje podejście do treningów. W 2020 roku idąc przykładem nowoczesnego szkolenia i rozwoju sportowego, zawodnicy, trenerzy i menedżerowie są śledzeni przez różne metryki, które są zbierane przez technologię czujników noszonych na ciele, niestandardowego oprogramowania i AI. Dodawanie takich innowacji pomaga w znalezieniu znaczących obszarów, które wymagają poprawy. Dzięki takiemu podejściu możemy zauważyć, że organizacje esportowe mogą bez problemu porównywać się do tych największych chociażby z kolarstwa czy piłki nożnej. 

Przeczytaj:  AGO wygrywa z Torqued

W ramach partnerstwa zawodnicy x-kom AGO będą użytkować urządzenia peryferyjne Razer do swoich wszystkich treningów. Zestawy urządzeń są już w drodze do graczy, aby ci mogli wybrać te najlepsze do swoich potrzeb indywidualnych.

– W naszym koncernie innowacyjność to jedna z wartości założycielskich i sposób myślenia, który zdecydowanie podzielamy z x-kom AGO. –  powiedział Yann Salsedo, Dyrektor ds. Esportu i Mediów społecznościowych (EMEA) w Razerze. – Jesteśmy dumni i jednocześnie podekscytowani mając możliwość współpracy z zespołem szukającym kreatywnych sposobów na napisanie kolejnych rozdziałów swojej historii. To partnerstwo pozwoli nam połączyć naszą wspólną wiedzę i zabrać polski esport na niesamowitą globalną podróż. – uzupełnił.

Rozwijanie następnej generacji wysokiej klasy sprzętu esportowego

x-kom AGO wkracza w szeregi znakomitego Teamu Razer, w skład którego zaliczają się najlepsze drużyny, takie jak Evil Geniuses czy mousesports. Poza dostarczaniem najwyższej klasy urządzeń peryferyjnych dla organizacji i graczy Team Razer jest także zaangażowany w tworzenie nowego sprzętu Razer przy współpracy z graczami z zakresu projektowania produktów, funkcji oraz testowania. Zawodnicy mają udzielać informacji zwrotnej, dzięki czemu powstawać będą wysokiej klasy urządzenia.

Przeczytaj:  Heroic zaproszone na Games Clash Masters w Gdynii!

– Bardzo się cieszę, że x-kom AGO stało się ambasadorem marki Razer w regionie – mówi Jakub Szumielewicz, prezes x-kom AGO. – To właśnie spersonalizowane podejście i wysokie kompetencje zespołu w Polsce przekonały nas do nawiązania relacji z tym właśnie partnerem – dodał.