Podkładka pod mysz jest jedną z tych rzeczy w ekwipunku gracza, do której często nie przykładamy większej wagi. Wydaje nam się, że byle materiał o odpowiadających nam rozmiarach spełni zadanie, jednak zupełnie tak nie jest. Wśród podkładek pod mysz wyróżnić możemy wiele powierzchni, wielkości czy kultowych już serii jak np. Steelseries QCK.

Ostatnimi czasy do boju o rynek peryferiów gamingowych wkroczyło SPC Gear. Silentium PC jest polską marką, która ponad dekadę temu rozpoczęła produkcję podzespołów komputerowych. Aktualnie w ich ofercie możemy znaleźć obudowy, zasilacze, wentylatory czy chłodzenia AIO. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny zapewnił marce niemałą popularność, toteż zarząd postanowił rozszerzyć swoją działalność o peryferia stworzone dla graczy. Dziś z pełnego wachlarza produktów SPC Gear chcielibyśmy przedstawić Wam podkładkę Endorphy.

Co warto wiedzieć? Cena oraz rozmiary

Linię mousepadów SPC Gear Endorphy wyróżnia przede wszystkim jakość wykonania oraz specjalna tkanina Cordura, która zapewnia bardzo szybki ślizg naszego gryzonia. Podkładki dostępne są w trzech rozmiarach:

M – 36×30 cm | 69PLN
L – 45×40 cm | 99PLN
XL – 90×40 cm | 149PLN

Wygląd oraz jakość wykonania

SPC Gear Endorphy, jak już wcześniej zostało wspomniane, stworzona jest z Cordury. Materiał ten nie przypomina mi żadnej innej podkładki, której miałem okazję używać. Tkanina jest szorstka, a jednocześnie zapewnia mocny ślizg, jakby otoczona delikatną warstwą wosku. Do jakości wykonania nie można się przyczepić. Obszycie boków wygląda na naprawdę solidne i nic nie zapowiada tego, by podkładka miała się strzępić lub jakkolwiek stracić na swojej prezencji. Spód mousepada to natomiast guma, która również jest delikatnie szorstka. Co do jej przyczepności nie możemy mieć zastrzeżeń. Nawet dynamiczna i emocjonująca rozgrywka nie powinna ruszyć jej z miejsca. Warto także dodać, że Cordura wykazuje zdolności wodoodporne, więc nie musimy martwić się o rozlane ciecze czy pot dłoni, bowiem zwyczajnie nie zostaną one wchłonięte w materiał.

Przeczytaj:  Jaka myszka do CS:GO? - top 10 myszy w 2019 - ranking

Wykonanie produktu stoi na wysokim poziomie

Użytkowanie/competitive gaming

Podkładki od SPC to niewątpliwy ukłon w stronę graczy poszukujących szybkich nawierzchni pod swoją myszkę. Takie preferencje posiadają przede wszystkim osoby bawiące się w gry MOBA/RTS, jednak codzienne użytkowanie komputera również staje się łatwiejsze dzięki dynamiczniej poruszającej się myszce.

SPC Gear Endorphy w najmniejszej wersji doskonale sprawdzi się jako podkładka zapalonego gracza League of Legends czy DOTY. Szybki ślizg usprawni nasz movement i nieco polepszy czas reakcji.

Fani Counter-Strike’a również mogą zakochać się w podkładce polskiego producenta. Wersja L oferuje nam wielkość standardowego mousepada dla tzw. „lowsensowców”. Gra (szczególnie po przesiadce z wolnego materiału) na nowym sprzęcie może okazać się na początku trudna, jednak po kilku chwilach powinniście przekonać się do feelingu tej podkładki.

Równomierny, szybki ślizg pozwala na nieco odpoczynku mięśniom, dzięki czemu gra powinna stać się jeszcze przyjemniejsza. Nie każdemu jednak przypadnie do gustu tak szybka powierzchnia. Trzeba mieć to na uwadze i najlepiej w stacjonarnym sklepie określić swoje odczucia.

Codzienne użytkowanie Endorphy należy do bardzo miłych doświadczeń. Cordura daje przyjemny feeling podczas standardowych czynności przed naszym PC, choć nie ukrywam, że by poczuć się pewniej na nowej powierzchni, trzeba nieco zmniejszyć czułość DPI.

Przeczytaj:  [Recenzja] Monitor Acer Nitro XV3 - drogi, lecz bezbłędny

Podkładka całkiem nieźle prezentuje się na biurku

Podsumowanie
Mousepad od Silentium PC to niewątpliwie udany produkt polskiego twórcy. Za cenę standardowej podkładki wysokiej klasy dostajemy dość innowacyjny materiał, który świetnie sprawdzi się w grach MOBA/RTS, a także przy codziennym użytkowaniu. Fani FPS, o ile preferują szybkie powierzchnie, również odkryją w Endorphy swojego nowego przyjaciela. Redakcja ER24 rekomenduje ten produkt!