Kolejny dzień fazy grupowej na turnieju ESL One Cologne rozpoczął się z wielką dozą emocji. Pojedynek Australijczyków z Niemcami to dopiero początek dnia meczowego.

Pierwszą kolejkę w trzecim dniu turnieju rozpoczęliśmy od pojedynku w dolnej drabince grupy B. Renegades oraz BIG na papierze wyglądają na równe drużyny. Pojedynek rozpoczął się na mapie de_dust2. Od początku nie mogliśmy narzekać na nudę. Pierwsza runda pistoletowa należała do „nexa”. Zawodnik BIG „wypestkował” wchodzących na bombsite B przeciwników. Kolejne oczka po stronie antyterrorystów łatwo wpadały na konto Niemców. Po zmianie stron to jednak Australijczycy pokazali swoją siłę i stosunkowo gładko pokonali oponenta na jego mapie.

Po przerwie na serwerze zawitała mapa Train. Tutaj z wysokiego C znów zaczęli Niemcy. Dobra strona atakująca zapewniła im aż 11 rund w pierwszej połowie. Zmiana ról przyniosła Renegades kilka punktów. Krótkie serie wygranych pozwoliły im na ciągłe deptanie po piętach rywala. Jednak BIG pewnie dotarło do szesnastego punktu i mogliśmy przejść do mapy numer 3.

Pojedynek australijsko-niemiecki rozstrzygnął się na de_inferno. Tutaj pierwsza połowa należała do wyrównanych. Krótkie serie wygranych obu zespołów zapewniły najbliższy możliwy wynik do przerwy. Po zmianie stron również nie brakowało emocji. Australijczycy zaczęli od wygranej rundy pistoletowej oraz dwóch kolejnych oczek. Pierwsza runda z pełnym ekwipunkiem obu zespołów to już triumf BIG. Krótka przeplatanka sukcesów pomiędzy drużynami skończyła się dogrywką. W niej Niemcy (nie bez problemów) uporali się z Australijczykami. Tak oto z turniejem musieli pożegnać się zawodnicy Renegades. BIG w walce o fazę play-off zmierzy się z brazylijskim MIBR. Ten mecz obejrzycie o godzinie 19:00.

Przeczytaj:  ESEA MDL Season 30: Virtus.pro z drugim zwycięstwem, doskonała gra Polaków!