Chwilę po pierwszej fazie StarLadder Berlin Major 2019 mogliśmy ujrzeć nowy ranking HLTV, w którym mistrzostwa sporo namieszały. W TOP30 ponownie witamy polski zespół „Snaxa”. DreamEaters dzięki swoim berlińskim podbojom zaliczyło skok tygodnia o 14 miejsc w górę, a niepokonane mousesports wciąż walczy o coraz to wyższe notowania.

W cotygodniowym rankingu zaszło wiele zmian. Już w TOP5 zauważyć możemy awans NRG o jedno oczko w górę. Amerykańska drużyna bardzo sprawnie i stanowczo przeszła Challangers Stage i już jutro w kolejnym etapie zmierzy się z Renegades. Zwycięstwa „stanislawa” i spółki przyczyniły się do upadku chińskiego TYLOO, które znalazło się poza TOP30. Miejsce azjatyckiej drużyny zajęło polskie Virtus.pro, które ostatni raz widzieliśmy w tej tabeli jeszcze parę tygodni temu. Mamy nadzieję, że „Snaxowi” i drużynie uda się utrzymać taki stan rzeczy, mimo że przed nami jeszcze kolejna część Majora i zbliżające się wielkimi krokami BLAST Pro Series Moscow 2019, a jak wiemy, w żadnej z tych potyczek Polacy nie biorą udziału.

Niepokonaną formacją w pierwszej fazie światowych mistrzostw zostało m.in. mousesports, które jako pierwsze przeszło dalej bez żadnej przegranej. Skutkiem tego sukcesu jest awans w notowaniach. Myszy wspięły się na 9. miejsce, a ich następnym wyzwaniem będzie mecz z  doświadczonym FaZe. Ekipa „NEO” Kubskiego bez zmian pozostaje na 7. szczeblu drabiny, gdzie prawdopodobnie roszady zajdą po zakończeniu etapu Legends Stage. Na skraju TOP10 zauważyć możemy brazylijską FURIĘ, która niestety uległa przeciwnikom i odpadła z berlińskiego Majora z bilansem 1:3.

Drugą ekipą po mousesports, która awansowała z etapu Nowych Pretendentów z dorobkiem 3:0 jest North. Duńska drużyna wspięła się w notowaniach do 11. miejsca zostawiając w tyle NiP i Heroic. Równie dobrze radzącą sobie formacją jest CR4ZY, przed którym szykuje się wielkie wyzwanie. Serbowie poradzić sobie będą musieli z topowym Teamem Liquid, nieustannie zajmującym pierwsze miejsce rankingu.

Zdecydowanym fenomenem tygodnia zostaje jednak drużyna DreamEaters, która pomimo trudności przed Majorem, obecnie wojuje wyjątkowo skutecznie. Po zwycięstwach z tak dobrymi drużynami jak Vitality, NRG czy forZe, podskoczyli w górę aż o 14 miejsc i usadowili się na 19. oczku rankingu. Przed Rosjanami jednak ciężki pojedynek z Astralis, ale być może młoda drużyna zaskoczy nas po raz kolejny. W polskim rankingu zauważyć możemy jedna zmianę, czyli upadek IzakoBoars spowodowany zmianami w składzie zespołu, które po odejściu Piotra Nawrockiego zdecydowanie pogorszyło swoją pozycję. Przed nami kolejne pojedynki i bitwy. Życzymy powodzenia wszystkim drużynom i czekamy na kolejne notowania rankingu HLTV!