Seria Metro to nie tylko wspaniałe książki, lecz również bardzo klimatyczne gry. Odsłona oznaczona mianem Exodus, miała być ostatnią, częścią, która zakończy serie. Tymczasem…

Dmitry Glukhovsky to twórca całego uniwersum Metro. Wykreował on świat z akcją rozgrywającą się pod ziemią, a dokładniej w moskiewskim metrze. Czemu nie na powierzchni? Ponieważ jest tam zbyt wysokie promieniowanie. Świat został zniszczony w wyniku wojny atomowej. Przetrwali tylko nieliczni, którzy pochowali się w metrach na całym świecie. Seria była trylogią, a historię ostatniej części miała zakończyć gra Metro Exodus. Sama gra jest bardzo ładna graficznie, ciekawa oraz trzymająca w napięciu. Dla fanów postapokaliptycznego świata informacja o zakończeniu przygód książkowych, jak i tych w grach była sporym ciosem. Tymczasem Dmitry Glukhovsky informuje nas na swoim Instagramie o… kontynuacji serii gier Metro! Z opisu możemy wywnioskować również, że aktualnie trwają prace nad fabułą.

The Metro gaming series will be continued. Working on the story // Новая игра по «Метро» будет. Работаю над сюжетом 😉

Na pewno w najbliższym czasie nie zobaczymy tej produkcji, lecz sam fakt, że ona powstanie napawa optymizmem. Sądzę, że najszybciej będziemy mogli ją zobaczyć w 2021 roku, lub później. Patrząc jednak na poprzednią odsłonę, jest na co czekać!

Zdjęcie zamieszczone na Instagramie twórcy – glukhovsky