Szósta edycja obecnego sezonu rozgrywek SUPER GAME e-sport zagościła w Krzeszowicach. Na wydarzeniu pojawiło się 8 drużyn pucharowych oraz 16 reprezentacji szkolnych. Mecze były bardzo wyrównane oraz obfitowały w wiele emocji. Zmagania rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00 w piątek. Drużyny szkolne toczyły zacięte rozgrywki w fazie grupowej, a tego samego dnia również rozegrane zostały spotkania ćwierćfinałowe w systemie BO3.

W sobotę z samego rana rozpoczęły się dalsze rozgrywki LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie. Pierwszy półfinał padł łupem Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, która pokonała Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu wynikiem 2:1. Mecz ten opiewał w nieustające emocje, a rezultat okazywał się pozytywny raz w jedną, raz w drugą stronę. Drugi półfinał został rozegrały między X Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Zespołem Szkół Technicznych nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku. Tutaj bezkonkurencyjne zwycięstwo odniosła ta druga formacja, która już chwilę później rozpoczęła swoje starcie finałowe. Również i w tym spotkaniu Zespół Szkół Technicznych nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku nie pozostawił cienia wątpliwości. Finał zakończył się wynikiem 2:0. Równocześnie rozgrywany był mecz o trzecie miejsce — X Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie pokonało Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu wynikiem 2:0 i tym samym stanęło na najniższym stopniu podium. Sobotnim popołudniem nastąpił najbardziej wyczekiwany moment całego dnia, rozdanie nagród w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie, zawodnicy otrzymali puchary, medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

Przeczytaj:  SUPER GAME e-sport Gniezno!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pierwsze miejsce powędrowało w ręce Zespół Szkół Technicznych nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku, drugie przypadło Zespołowi Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, a na najniższym stopniu podium stanęło X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

 

W sobotę odbywał się także turniej HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie. Finalistami okazały się drużyny takie jak: Vex.esport, Wódkomacik oraz Last Rites. Można zatem powiedzieć, że faworyci nie zawiedli. Pierwszy mecz półfinałowy zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny Vex.esport, co dało im pewne wejście do finału. Drugi mecz półfinałowy został zakończony takim samym wynikiem dla drużyny Wódkomacik. Finał zgodnie z przewidywaniem większości zainteresowanych zakończył się zwycięstwem Vex.esport, które pokonało drużynę Wódkomacik w wyrównanym pojedynku wynikiem 2:1. Trzecie miejsca zajęła drużyna Last Rites.

Podczas wydarzenia odbywały się również liczne turnieje indywidualne, gdzie co godzinę uczestnicy zaciekle walczyli o nagrody w grach: CS: GO, League of Legends i Quake Champions. Oprócz tego, przez cały czas trwania imprezy, odwiedzający próbowali swoich sił na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport sygnowanym marką TAG Heuer. Rywalizacja była ogromna – uczestnicy walczyli do ostatniego przejazdu, aby poprawić swoje czasy okrążeń. Równocześnie odbywał się turniej EA FIFA 18, gdzie rywalizacja była równie zacięta. Na wydarzeniu pojawiło się stoisko firmy Ballistix, gdzie rozgrywały się pojedynki w grze Quake Champions — 2 vs 2.

Przeczytaj:  Wrocław E-Sport Tournament druga edycja już 23 marca!

HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie

I miejsce – Vex.esport

II miejsce – WódkomacikIII miejsce – Last Rites

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie

I miejsce – Zespół Szkół Technicznych nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku

II miejsce – Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni

III miejsce – X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

EA FIFA 18

I miejsce – Maciej Stybak

II miejsce – Mateusz Mazur

III miejsce – Maciej Kot

Gran Turismo Sport TAG Heuer

I miejsce – Mateusz Witko

II miejsce – Maciej Kulczycki

III miejsce – Kacper Mól

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy sponsorom: HIRO, Quersus, LG, NTT System, sklep.ntt.pl, MSI, FSP, Thermaltake, Patriot, Viper Gaming, Teetres Esport Clothing, PalettenWerk, BASE System, ELŻ-POL, MACHOWSKI, iXXL Studio Reklamy, iDrukarnia.pl oraz Pukawka.pl.

Szczególne podziękowania należą się Gminie Krzeszowice, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz Staroście Krakowskiemu za goszczenie kolejnej edycji rozgrywek SUPER GAME e-sport!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Fotografia Michał Jaworski / NW StudYo