Firma Genesis posiada w swojej ofercie wiele myszek przeznaczonych dla graczy. Dziś po ponad roku codziennego użytkowania, przedstawię wam jedną z nich- Krypton 700.

 

Opakowanie

Samo pudełko myszki prezentuje się dość schludnie. Na bokach opakowania widnieją informacje dotyczące sensora, dpi myszki oraz tego, jakie oprogramowanie posiada gryzoń. Na tyle widnieją podstawowe informacje dotyczące produktu. W pudełku poza samą myszką znajdziemy również zapasowe ślizgacze.

 

Wygląd

Myszka na prawie całej swojej powierzchni została pokryta wysokiej jakości gumą tak, aby zapewnić, jak najlepszą wygodę użytkowania. Ponadto ergonomiczny kształt sprawia, że mysz dobrze leży w niemal każdej dłoni. Dwa boczne przyciski są dobrze rozmieszczone, przez co nasz kciuk nie ma żadnych problemów z ich wciśnięciem. Po podłączeniu do komputera myszka zaczyna mienić się wieloma kolorami. W ciemności sprawia to naprawdę ciekawy efekt, do czasu, gdy nie przyjrzymy się bliżej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na całym pasku RGB widać miejsca, w których kolory są jaśniejsze lub ciemniejsze. Z większej odległości co prawda jest to niezauważalne. Pod scroll’em myszki możemy zobaczyć dwa przyciski. Służą one do zmiany DPI, bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Myszka posiada również tzw. double click, który w obecnych czasach jest bardziej ciekawostką, niż praktycznym elementem gryzonia.

Przeczytaj:  [Recenzja] Nowe słuchawki gamingowe za 109 zł - Lioncast

 

 

Specyfikacja

Mimo swojej niskiej ceny (ok. 150 zł) Genesis Krypton 700 został wyposażony w sensor PMW 3310, z którym możemy się spotkać w myszkach kosztujących prawie dwa razy więcej. Główne przełączniki myszki, to konstrukcja marki OMRON, czyli topowego producenta tego typu rozwiązań. Ich żywotność to aż 20 milionów kliknięć. Dodatkową zaletą jest rozdzielczość w zakresie od 400 do 7200 DPI, akceleracja 30 G, czy też szybkość śledzenia na poziomie 130 ips. Pełna specyfikacja:

SENSORPMW 3310
DPI7200
MAKS. SZYBKOŚĆ PRZETWARZANIA DANYCH6500 FPS
MAKSYMALNA AKCELERACJA30 G
MAKS. SZYBKOŚĆ ŚLEDZENIA130 ips
CZĘSTOTLIWOŚĆ1000 Hz
LICZBA PRZYCISKÓW8
WAGA112 g
WYMIARY (MM)128 x 69 x 38 mm
PODŚWIETLENIE RGBTAK
DŁUGOŚĆ PRZEWODU200 cm
DODATKOWE FUNKCJEDPI Switch, Oprogramowanie, Trwałe przełączniki OMRON, Wbudowana pamięć

 

Oprogramowanie

Krypton 700 może się pochwalić bardzo intuicyjnym i prostym w obsłudze oprogramowaniem. Po pobraniu go ze strony producenta, możemy spersonalizować myszkę wedle własnego uznania. Do naszej dyspozycji jest 5 profili, pozwalających zapisywać indywidualne ustawienia. Software przeznaczony do naszej myszki pozwala między innymi na:

  • Dostosowanie kolorów oraz efektu paska RGB
  • Zmianę DPI myszki oraz czułości scrolla
Przeczytaj:  [Recenzja] Fotel gamingowy Diablo X-Ray

 

Podsumowanie

Myszka już od ponad roku jest ze mną i muszę przyznać, że był to dobry rok. Nie wymagałem od niej zbyt wiele, dzięki czemu zostałem pozytywnie zaskoczony. Ogromnym plusem produktu firmy Genesis jest na pewno łatwość w utrzymaniu. Żeby zachować doskonały wygląd myszki, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć ją wilgotną szmatką. W grach, pomimo upływu czasu sprawuje się cały czas tak samo i nie doświadczyłem żadnych problemów z sensorem. Na uwagę zasługują również ślizgacze, będące jednymi z lepszych, z jakimi się spotkałem. Jedynymi minusami myszki za tę cenę jest średniej jakości pasek RGB, przez co kolory w niektórych miejscach są jaśniejsze lub ciemniejsze oraz przewód, który łatwo się zagina i często zahacza o wszelkie wypukłości i krawędzie. Myślę, że myszka nada się idealnie dla osób, które szukają dobrego sprzętu w stosunkowo niskiej cenie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz także top 10 myszy gamingowych w 2019.