Czwarty sezon T-Mobile Ligi Akademickiej rozpoczęty! Do grona sponsorów dołączyli RedBull oraz OMEN by HP. Co czeka nas podczas tej odsłony?

Dokładnie wczoraj odbyła się inauguracja sezonu numer cztery T-Mobile Ligi Akademickiej. Największa w Polsce esportowa inicjatywa dla studentów zrzesza niemal 400 graczy. Tym razem w puli znalazło się ponad 70 000 zł, a swoją cegiełkę dołożyły takie firmy jak RedBull czy OMEN by HP. Pierwsza marka to doskonale znany napój energetyczny, natomiast druga zajmuje się produkcją peryferiów dla graczy.

Zawsze staramy się być tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne. Kibicujemy drużynom, wspieramy profesjonalnych zawodników i dbamy o rozwój tych znajdujących się na początku swojej drogi. To oni inspirują nas do tworzenia urządzeń dzięki, którym mogą wygrywać. Cieszymy się, że możemy stać się częścią wydarzenia, które wpisuje się w nasz sposób myślenia o e-sporcie. Liga Akademicka nie tylko kreuje pozytywny wizerunek sportów elektronicznych. Udział w lidze to także szansa na przejście z poziomu amatorskiego gracza do rozgrywek w profesjonalnych organizacjach gamingowych.
Luiza Dzienkiewicz-Kobus, PS Marketing Manager, HP Inc Polska

W T-Mobile Liga Akademicka zawodnicy mierzą się w czterech dyscyplinach: League of Legends, StarCraft II, Overwatch oraz Rainbow Six Siege. Rywalizację otworzy pojedynek obrońców tytułu mistrzowskiego – Inżynierów z Politechniki Wrocławskiej z AGHresorami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Transmisje odbywają się siedem dni w tygodniu na kanale Liga Akademicka. Ich plan prezentuje się następująco:

Poniedziałki i wtorki od godz. 19:00 – League of Legends
Środy od godz. 18:00 – StarCraft II
Czwartki i piątki od godz. 19:00 – Overwatch
Soboty i niedziele od godz. 18:00 – Rainbow 6: Siege