Nowy rok rozpoczął się wieloma ciekawymi tytułami. W tym artykule zastanowimy się nad tym, które z nich były najlepsze. Ranking będzie oparty na zarówno moich doznaniach, jak i ocenach na różnych portalach gamingowych.

#5 Mortal Kombat 11 (PC, XBOX ONE, PS4, NINTENDO SWITCH)
Mortal Kombat 11

Na 5 miejscu uplasowuje się najnowsza część popularnej bijatyki – Mortal Kombat 11, wydanej 23 kwietnia przez studio Warner Bros. Interactive Entertaiment, i wyprodukowana przez  NetherRealm Studios, QLOC oraz Shiver. Korzenie marki sięgają aż do lat 90′, gdy powstała pierwsza (i zarazem najpopularniejsza ówczesna bijatyka) część, Mortal Kombat 1. Odpowiedzialni za nią byli Ed Boon (obecny szef NetherRealm Studios) oraz John Tobias. W grze dostępna jest fabularna kampania dla jednego gracza, multiplayer i trening. Minusem tego tytułu jest grinding, który trochę psuje rozgrywkę, ale nie na tyle aby było to niegrywalne. Według ocen jest to przeciętna część.

Metacritic – 8.2/10

IGN – 9/10

Gry-online.pl – 6.5/10

#4 Metro Exodus (PC, XONE, PS4)
Podobny obraz

Na 4 miejscu znajduje się trzecia część znanej serii postapokaliptycznych FPSów na podstawie cyklu ksiązek Dmitrijego Głuchowskiego – Metro Exodus. Wydany 15 lutego przez Deep Silver i stworzone przez ukraińskie studio 4A Games. Poprzednie części to kolejno: Metro 2033 i Metro Last Light. Tytuł ten dzieje się w Rosji i tym razem (wreszcie!) możemy wyjść na powierzchnie. Na stronie gry online możemy dowiedzieć się, że jest oceniana jako gra dobra.

Metacritic – 8.2/10

IGN – 8.5/10

Gry-online.pl – 8/10

#3 Sekiro: Shadows Die Twice (PC, XONE, PS4)
Znalezione obrazy dla zapytania sekiro shadows die twice

Sekiro: Shadow Die Twice to przygodowa gra akcji dziejąca się w XV-wiecznej Japonii. Wyprodukowana i wydana 22 marca przez Japońskie studio FromSoftware, znanego też z serii Dark Souls. Gra ta jest uznawana za jedną z najtrudniejszych na świecie, co według mnie jest nieprawdą. Wystarczy tylko nauczyć się ataków przeciwników, potem leci jak z płatka. Warto wspomnieć o tym że jest to innowacyjny tytuł w porównaniu do wcześniejszych, gdyż polega głównie na skradaniu. Gra jest oceniana jako bardzo dobra (z czym muszę się zgodzić).

Metacritic – 8.8/10

IGN – 9.5/10

Gry-online.pl – 8.1/10

#2 Days Gone (PS4)

Znalezione obrazy dla zapytania Days GoneDays Gone to postapokaliptyczna gra akcji osadzona w Ameryce Południowej opanowej przez wirusa „ świrusów”. Za stworzenie jej odpowiada studio Bend Studios znane z stworzenia Bubsy 3D na PS1 oraz Uncharted: Złota Otchłań na PSVita. Za wydanie jej odpowiada Sony Interactive Entertainment dnia 26 kwietnia. Elementem odróżniającym ją od reszty gier w stylu „aaarghh mózgii” jest wielka horda świrusów, chociaż ta potrafi porządnie przegrzać waszą konsolę. Oceniana jest dobrze.

Metacritic – 7.1/10

IGN – 6.5/10

Gry-online.pl – 7.9/10

#1 Resident Evil 2 Remake (PC, XONE, PS4)
Znalezione obrazy dla zapytania resident evil 2 remake

Resident Evil 2 Remake to survivalowy horror i (jak sama nazwa mówi) remake gry z 1998 roku o tym samym tytule. Stworzona i wydana przez Capcom 25 stycznia. Gra polega na tym samym co na początku, jednakże fabuła została mocno zmieniona, a sama rozgrywka jest podobna do przedostatniej części RE. Grę pomimo że można przejść w 8h, to warto jest przejść ją conajmniej 2 razy, a właścwie to trzeba aby poznać całą fabułę. Oceniana jest jako bardzo dobra (jak dla mnie jest świetna).

Metacritic – 9/10

IGN – 9/10

Gry-online.pl – 8.6/10