Trzy Polskie ekipy w kwalifikacjach do Minora !

Trzy Polskie ekipy w kwalifikacjach do Minora !

2020-12-22 W zamkniętych Europejskich kwalifikacjach do Minora wystąpią, aż trzy Polskie ekipy!

Team Kinguin oraz Tomorrow.gg zakwalifikowały się poprzez otwarte kwalifikacje,  za to drużyna AGO dostało zaproszenie.

Śmiało możemy stwierdzić, że wszystkie trzy drużyny prezentują bardzo dobry poziom i sądzę, że mamy nawet szanse na zobaczenie aż dwóch w kolejnej fazie rozgrywkowej, chociaż oczywistym jest, że najlepiej by bylo zobaczyć wszystkie trzy drużyny na Minorze.

Same kwalifikacje, będziemy mogli już śledzić od 29 czerwca do 1 lipca a zmierzy się tam aż 16 zespołów z europejskiej czołówki.

Zaproszone drużyny :   NiP   Heroic    AGO    Red Reserve    ex-EnVyUs    OpTic    Windigo    Fragsters Oraz drużyny, które zakwalifikowały się poprzez otwarte eliminacje:    Nordavind    Japaleno    Epsilon    Sprout    EURONICS    Team Kinguin    ENCE    Tomorrow.gg

Bardzo mnie cieszy obecność, aż tylu Polskich zespołów w tak prestiżowych rozgrywkach, które jak dobrze wiemy wytypują w kolejnym etapie drużyny które zmierzą się o zagranie na Majorze w Londynie, który odbędzie się od 20 do 23 września.

Źródło: Team Kinguin Facebook

Od samych organizatorów możemy się dowiedzieć, że format rozgrywek będzie identyczny dla kwalifikacji NA i EU. Drużyny będą rozgrywały mecze w formacie BO3, czyli ten który uważają za najbardziej sprawiedliwy, pozwoli on na śmiałe wytypowanie zwycięzcy danego spotkania, a każda drużyna będzie miała równe szanse, gdyż wytypuje mapę na której się najlepiej czuje. Same kwalifikacje wyłonią 8 drużyn, które dostaną się na Minora.